7 oktober 2020 - 19:30 - Marokko
In Tanger zijn vandaag nieuwe wegen en rotondes in gebruik genomen. Het is onderdeel van de stedelijke upgrade van de metropool Tanger en het moet ervoor zorgen dat de stad beter bereikbaar is en het makkelijker wordt om binnen de stad te kunnen reizen.
Het regiobestuur van Tanger-Tetouan-Al Hoceima heeft een nieuwe weg aangelegd van 1,5 kilometer die twee belangrijke verkeersaders in de stad met elkaar verbindt en de doorstroming van het verkeer verbetert, meldt L’Economiste.
Dankzij de aanleg van nieuwe wegen is het voor de inwoners makkelijker om de rotondes van de RN1 en de rotonde bij het Hassani-complex te bereiken, een van de belangrijkste wijken in de stad. Ook is het nu gemakkelijker om het nieuwe busstation en de wijk Mesnana te bereiken. Hierdoor behoort de verkeerschaos tijdens voetbalwedstrijden tot de verleden tijd, meldt het regiobestuur.
De aanleg van deze weg is de laatste schakel in een reek infrastructuurvernieuwingen die moeten zorgen voor een betere doorstroming van het verkeer in de stad. Eerder zijn er al acht verkeerstunnels gebouwd, waarvan de meest recent aangelegde tunnel in de wijk Gzenaya een paar maanden geleden in gebruik is genomen. Volgens L’Economiste heeft het plan in totaal 55 miljoen dirham gekost en heeft het geleid tot een betere verbinding met het nieuwe economische hart van Tanger, bestaande uit de industriële zone van Gzenaya en het havengebied Tanger Free Zone.
Waar het voorheen een uur duurde om van de snelweg in het centrum van Tanger te geraken is de reistijd nu terug gebracht tot twintig minuten.
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers