26 september 2015 - 22:45 - Gemeenschap
De politie in Nador heeft eerder deze week twee Syrische vluchtelingen gearresteerd met valse Spaanse paspoorten.
De twee jongemannen probeerden Melilla binnen te komen toen ze werden betrapt. Zij vertelden aan de grenspolitie dat hun familie’s zich reeds in de enclave bevonden.
Na drie uur verhoor in het politiebureau van Bni Nsar werden ze vrijgelaten. De politie probeert nu de oorsprong van de paspoorten te achterhalen. Dat liet Omar Naji van de mensenrechtenorganisatie AMDH in Nador aan de krant Libération weten.
Volgens hem is de grenspolitie steeds strenger met Syrische vluchtelingen. "De sluiting van de grenzen voor deze vluchtelingen en hun zoektocht naar een internationale bescherming in Spanje, heeft geleid tot de oprichting van een echte maffia die tot 1000 euro per persoon eist om de grens over te steken.", aldus Omar Naji.
Marokkaans vastgoedmarkt hard getroffen door economische crisis
Marokko: verpleegsters cel in voor stelen van dode coronapatiënten
Sociale rechtbank Casablanca: 97% zaken in 2020 waren echtscheidingen
Marokkanen hebben iets meer vertrouwen in gezondheidszorg
Corruptie op nummer 2 van misdrijven in Marokko
Drama ternauwernood vermeden in Settat
Marokko: verpleegsters cel in voor stelen van dode coronapatiënten
Drama ternauwernood vermeden in Settat
Marokko: politiefunctionaris verduisterde geld van verkeersboetes
Nieuwe reeks zelfmoorden in Marokko
Kleine Akram in het donker begraven
Koninklijke gendarmerie op zoek naar schatzoekers in Khouribga
Marokkaanse minister onwel tijdens vergadering
Hongerstaking Hirak-gevangenen en journalisten