Zoeken

Sterke euro maakt Marokko droombestemming voor Europeanen

5 augustus 2025 - 22:10 - Marokko

©

Met een sterke euro en een dalende dollar wordt Marokko deze zomer een ideale vakantiebestemming voor Europeanen. De combinatie van deze factoren zorgt ervoor dat reizigers meer waar voor hun geld krijgen. Hierdoor kan een standaardvakantie aanvoelen als een luxe-ervaring.

De dominantie van de Amerikaanse dollar, die de afgelopen jaren de financiële markten bepaalde, is voorbij. In 2025 is de dollar met meer dan 10% gedaald. Dit is goed nieuws voor Europese vakantiegangers, met name voor degenen die van plan zijn om naar landen te reizen waar de dollar invloedrijk is, zo stelt Nicolas Sopel, Head of Macro Research bij Quintet Private Bank in Luxemburg, in een column in Paperjam.

Lees ook: "Dit jaar niet naar Marokko": onmogelijke terugkeer voor Marokkaanse diaspora

Volgens Sopel is er nog een gunstige ontwikkeling: de euro wordt niet alleen sterker ten opzichte van de dollar, maar ook ten opzichte van verschillende lokale valuta’s. Dit verhoogt de koopkracht van Europeanen aanzienlijk in landen buiten de eurozone.

Lees ook: Marokkaans koppel laat zoontje achter op luchthaven Barcelona voor vakantie

Sopel noemt Marokko, Tunesië en Egypte als voorbeelden. Hij voegt eraan toe dat deze situatie ook geldt voor sommige landen in Oost- en Centraal-Europa, waar de sterke euro de stijgende prijzen als gevolg van inflatie compenseert.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team