2 maart 2026 , 00:00 - Laila A. - Sport
Het Grote stadion van Marrakech ondergaat vanaf deze week een ingrijpende gedaanteverwisseling. Het stadion sluit de deuren voor een grootschalige renovatie die volledig in het teken staat van het wereldkampioenschap voetbal in 2030. Door de aanpassingen zal het complex transformeren van een multifunctionele sportlocatie naar een arena die volledig is toegespitst op de voetbalsport, waarbij de huidige faciliteiten grondig worden herzien om aan internationale standaarden te voldoen.
De ingreep is noodzakelijk om te voldoen aan het strikte eisenpakket dat de FIFA stelt aan stadions voor het WK, dat Marokko samen met Portugal en Spanje organiseert. De autoriteiten hebben besloten het stadion gedurende de gehele verbouwingsperiode gesloten te houden voor het publiek. De focus ligt hierbij op het moderniseren van de infrastructuur, zodat de locatie straks naadloos aansluit bij de logistieke en technische voorwaarden van de bond.
Op Bladna.nl: Atlas Leeuwen mogen nieuwe voetbaltempel Tanger inwijden
De meest opvallende wijziging in het ontwerp is het definitief verdwijnen van de atletiekbaan. Door deze baan te verwijderen en een deel van de tribunes af te breken en opnieuw op te bouwen, komen de toeschouwers aanzienlijk dichter bij het speelveld te zitten. Daarnaast wordt de capaciteit van het stadion uitgebreid: waar er voorheen plaats was voor 41.000 bezoekers, zal het vernieuwde stadion na de heropening ongeveer 46.000 zitplaatsen tellen.
Op Bladna.nl: Marokko opent megastadion Tanger, brengt Spanje "in verlegenheid"
Naast de structurele aanpassingen aan de tribunes worden ook diverse technische aspecten verbeterd om de officiële goedkeuring van de site veilig te stellen. De langdurige sluiting heeft directe gevolgen voor Kawkab Marrakech, de grootste voetbalclub van de stad. De ploeg is genoodzaakt om voor de thuiswedstrijden uit te wijken naar het El Harti-stadion totdat de werkzaamheden volledig zijn afgerond en de vernieuwde voetbaltempel gereed is voor gebruik.
Vaarwel atletiekbaan: Marrakech wordt 100% voetbal
Politie Marokko zet val op na anonieme tip, politicus opgepakt
Marokko wil snel winst uit peperdure WK-stadions halen
Burenruzie in Imzouren loopt fataal af voor vader van vijf kinderen
Rachid overleden na crash met auto vol tieners, laat drie kinderen en zwangere vrouw achter
Algerije zwicht voor Amerikaanse druk in Sahara-kwestie
Vaarwel atletiekbaan: Marrakech wordt 100% voetbal
Marokko wil snel winst uit peperdure WK-stadions halen
Sofiane Boufal brengt magie terug op voetbalvelden
Jonge kickbokser Anouar Aaoualy uit Nador kroont zich tot vice-kampioen K1
Walid Regragui kan naar Saoedi-Arabië
De grote Yamal-show: hattrick zet Camp Nou in vuur en vlam
Opvolging Walid Regragui houdt gemoederen bezig: Mohamed Ouahbi of Tarik Sektioui?
Yassine Jebbour, van Marokkaanse international naar therapeut