27 juni 2025 - 14:40 - Sport
Twee spelers van het Marokkaanse nationale handbalteam onder 21 jaar zijn verdwenen tijdens hun deelname aan het Wereldkampioenschap in Polen. Keeper Ousama Hakawi en zijn teamgenoot Moubarak Messaoudi, die uitkomen voor Ittihad Nouacer, verlieten het teamhotel zonder enig bericht achter te laten.
Bronnen binnen de Marokkaanse delegatie hebben bevestigd dat de twee spelers kort voor hun verdwijning nog telefonisch contact hadden met familieleden. Dit wijst erop dat hun verdwijning vermoedelijk is voorbereid met de intentie om illegaal in Europa te blijven nu hun visa zijn verlopen. Alle pogingen om de vermiste spelers te traceren, zijn tot op heden zonder succes gebleven.
Lees ook: Marokkaanse gemeenteraadsleden blijven illegaal in Nederland
De situatie heeft de Marokkaanse delegatie in verlegenheid gebracht. De administratieve staf heeft de bewaking van de overige teamleden verscherpt om verdere verdwijningen te voorkomen. Dit incident roept herinneringen op aan de verdwijning van voetbalster Zoubida El-Bastali toen zij met het Marokkaanse vrouwenteam in Frankrijk verbleef.
Lees ook: Marokkaanse worstelaars verdwijnen tijdens WK in Servië
De Atlaswelpen van het handbalteam zetten hun toernooi voort in Polen. Eerder behaalden ze een overwinning op Mexico, maar moesten ze ook twee nederlagen incasseren tegen Denemarken en Frankrijk in de groepsfase.
Olijfolie-afvalwater wordt goud: de Marokkaanse ontdekking
Duitse Benteler bouwt nieuwe fabriek in Marokko
Spelers Marokkaans handbalteam verdwijnen tijdens WK in Polen
Parlementslid vervolgd om ’vrouwenhaat’ in Targuist
Marokko ontdekt massale fraude met geldtransfers
Al Hoceima’s eigen talent niet welkom in luxehotels
Spelers Marokkaans handbalteam verdwijnen tijdens WK in Polen
Kapster onthult miljardenfraude in Marokko
Megadeal lonkt voor Youssef En-Nesyri
Kickbokser Jamal Ben Saddik tot celstraf veroordeeld
Hakim Ziyech gespot tijdens potje minivoetbal in Amsterdam (video)
Achraf Hakimi vervult droom Amerikaanse tegenstander
Hakim Ziyech blijft hopen
Coach en arts Wydad Casablanca slachtoffer ernstig ongeval in Washington