26 juli 2011 - 17:00 - Wereld
Het Spaanse ministerie van Defensie heeft onlangs de wens geuit om de militaire samenwerking met Marokko en de rest van de Maghreb-landen, te versterken.
Het nieuw beleid van het ministerie voorziet de partnerschappen te ontwikkelen, door hen een nieuwe dynamiek te geven, met de landen van de Grote Maghreb in de komende jaren.
Wijzigingen en overgangen naar democratie in vele Arabische landen vereisen een grotere betrokkenheid van Spanje die actief wil deelnemen "aan de ontwikkeling en de hervorming van de militaire structuren in deze regio’s".
De nieuwe strategie van het Spaanse ministerie van Defensie, dinsdag onthuld aan de ambassadeur van Marokko te Madrid, Ahmed Ould Souilem, doelt op meer vertrouwen tussen de militaire instellingen van de twee buurlanden.
Nederlandse premier Dick Schoof gehoord over gelekte staatsgeheimen aan Marokko
Chinese autofabriek in Marokko: 20.000 wagens in de maak
Badr Hari veroordeeld voor mishandeling ex-vrouw
Woningmarkt Marokko: kloof groeit
Honderden gevangenen in Marokko mogen cel verlaten dankzij nieuwe wet
Atleet Mehdi Raiss overleden tijdens verblijf in Marokko voor huwelijk
Nederlandse premier Dick Schoof gehoord over gelekte staatsgeheimen aan Marokko
Bestbetaalde CEO van België Ilham Kadri stapt op
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd