19 mei 2019 - 14:00 - Economie
Spanje is in de afgelopen jaren de favoriete bestemming geworden van Marokkaanse verantwoordelijken en zakenmannen die de belasting willen ontduiken.
Ondanks de strenge maatregelen die door de Marokkaanse Exchange Office werden ingevoerd, steeg het kapitaal van Marokkanen in Spaanse banken met 21 procent tussen medio 2017 en januari 2019.
Volgens een rapport van een Spaanse vereniging kiezen Marokkanen er vooral voor om hun geld op banken in het zuiden van Spanje te parkeren.
Om aan de belastingen te ontsnappen kiezen Marokkaanse zakenmannen en verantwoordelijken er ook steeds meer voor om hun geld in de Spaanse vastgoedsector en de voedselindustrie te investeren.
In Sebta en Melilla groeiden de geldoverdrachten het meest tussen februari 2018 en februari 2019. Artsen, advocaten of eigenaars van computer- of bouwbedrijven hebben de meeste geldoverdrachten verricht, aldus het rapport.
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Belasting betalen in Marokko verandert
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje