4 november 2012 - 17:00 - Marokko
De interesse van Marokko voor de aankoop van een Duitse onderzeeër, zorgt voor onrust bij de buren, met name Spanje en Algerije. Beide landen zien het legerarsenaal van Marokko niet graag versterkt met één van de meest krachtige onderzeeërs in de wereld.
Marokko, dat een Duitse onderzeeër Type 209 onderhandelt, werd ook benaderd door Rusland die hem zijn S-Type 1000 onderzeeër probeert te verkopen.
De aankoop van een dergelijk toestel zou het machtsevenwicht in Noord-Afrika verstoren. Hierdoor staan de Spaanse en de Algerijnse geheime diensten op scherp.
De wapenwedloop in Marokko en de steeds belangrijkere rol van het land in de Maghreb en de Middellandse zee, worden weinig gewaardeerd bij de buren.
In 2011 was de aankoop door Marokko van 24 F16 straaljagers, ook al beschouwd als een bedreiging door Algerije, land dat zich in 2006 3% had toegeëigend van de wereldwijde wapenverkoop.
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor