Marokko versterkt grenscontrole met Algerije
Marokko heeft de veiligheid versterkt langs de grens met Algerije in de provincie Jerada, na de recente ontdekking van een schapensmokkel vanuit Marokko, voor Eid Al Adha.
30 oktober 2012 - 15:15 - Marokko
Marokko onderhandelt met Duitsland over de aankoop van een onderzeeër Type 209. De duikboot, één van de machtigste onderzeewapens, moet het Marokkaans oorlogsvloot komen versterken.
Als Marokko de onderzeeër koopt, wordt het het derde Afrikaans land na Egypte en Algerije, een Type 209 te bezitten.
Duitsland, dat beperkingen oplegt op de verkoop van wapens aan bepaalde landen, probeert sinds kort nieuwe markten te betreden, waaronder Marokko.
Ondanks dit verlangen, moet de verkoop van Duitse wapens aan het buitenland, systematisch de goedkeuring verkrijgen van een federale veiligheidscommissie.
Naast Egypte en Algerije, bezitten ook Turkije, India, Korea, Brazilië, Griekenland, Argentinië en Indonesië Duitse Type 209 onderzeeër.
Lees meer
Marokko heeft de veiligheid versterkt langs de grens met Algerije in de provincie Jerada, na de recente ontdekking van een schapensmokkel vanuit Marokko, voor Eid Al Adha.
Een 28-jarige Marokkaan heeft zichzelf donderdag in Marrakech in brand gestoken, omdat hij de middelen niet had om een schaap te kopen voor zijn familie. Hij bezweek vrijdag,...
Marokko en Algerije behoren tot de top 20 van landen die wereldwijd het meeste wapens kopen. Samen kochten ze van 2008 tot 2012, 64% van de wapens verkocht in Afrika.
Een 32-jarige Duitse toeriste beschuldigde afgelopen zondag de eigenaar van een bekende riad gelegen op de R’cif plein in de medina van Fez, haar te hebben verkracht.
Koning Mohammed VI wordt in de komende maanden in Rusland verwacht voor een staatsbezoek. Hij zal er onder meer de aankoop van een Amur 1650 onderzeeër bespreken.