Man hakt hand rechter af in Tetouan
Een Marokkaan uit Spanje heeft in het centrum van Tetouan, met een zwaard de linkerhand afgehakt van een rechter uit Al Hoceima.
10 november 2014 - 13:16 - Marokko
De rechtbank in het Spaanse Murcia heeft een Spaanse man veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf voor de agressie van een Marokkaan met een katana zwaard.
Daarnaast zal de verdachte, een ober, ook 17.000 euro aan het slachtoffer moeten betalen voor de geleden schade en verwondingen.
In december 2010 viel de verdachte het slachtoffer met een zwaard aan omdat deze weigerde de rekening voor zijn drankjes in een bar te betalen.
Om zich te verdedigen vertelde de ober dat hij de broer van het slachtoffer kende en dat hij herhaaldelijk de bar had verlaten zonder te betalen.
Tijdens zijn proces ontkende de verdachte geweld te hebben gebruikt. Hij wist de rechtbank echter niet van zijn onschuld te overtuigen.
Lees meer
Een Marokkaan uit Spanje heeft in het centrum van Tetouan, met een zwaard de linkerhand afgehakt van een rechter uit Al Hoceima.
De rechtbank in Casablanca heeft een Marokkaan tot 10 maanden gevangenisstraf veroordeeld voor het mishandelen van rabbijn Moshe Ohayon in juli dit jaar.
De man die zijn vrouw vorige maand met een scheermes had verminkt omdat ze hem wilde verlaten, is maandag door de rechtbank in Marrakech tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld.
Een 60-jarige man heeft tijdens zijn verhoor in een politiebureau in Marrakech een zelfmoordpoging gedaan. Hij zou een meisje herhaaldelijk hebben misbruikt.
De rechtbank in Fez heeft een 24-jarige Marokkaan tot 10 jaar gevangenisstraf veroordeeld voor de moord op zijn eigen broer.