6 november 2025 - 22:00 - Marokko
Vorige week vond een zwaar verkeersongeval met meerdere voertuigen plaats op de snelweg tussen Rabat en Casablanca. De Marokkaanse snelwegbeheerder ADM kwam op woensdag met een gedetailleerde verklaring over de kettingbotsing. Het incident heeft één persoon het leven gekost en zorgde urenlang voor ernstige verkeershinder op een van de drukste snelwegen van het land.
De kettingbotsing gebeurde om 17.27 uur op kilometerpunt 55, kort na de afrit van Mohammedia Centre in de rijrichting van Casablanca. Volgens de informatie van ADM waren er in totaal zeven personenwagens en één vrachtwagen bij betrokken. De bevoegde autoriteiten stelden een voorlopige balans op van één dode, één zwaargewonde en drie lichtgewonden.
Lees ook: Dode en zwaargewonden bij horror-kettingbotsing op Marokkaanse snelweg (video)
Na de melding van het zware ongeval heeft ADM haar teams onmiddellijk gemobiliseerd om de plaats te beveiligen en de interventie te coördineren. Dit gebeurde in samenwerking met de Koninklijke Gendarmerie, de Civiele Bescherming en de nodige sleepdiensten.
De chaos op de snelweg in de richting Rabat-Casablanca was aanzienlijk. De evacuatie van de zwaar beschadigde voertuigen, in het bijzonder de vrachtwagen, eiste gespecialiseerde middelen. Dit dwong de autoriteiten om het verkeer tijdelijk stop te zetten om de rijbaan te kunnen vrijmaken.
Lees ook: Vrachtwagen veroorzaakt chaos in Casablanca: 15 gewonden
Pas om 21.03 uur, bijna vier uur na de crash, kon de situatie geleidelijk aan normaliseren. ADM merkte tenslotte op dat de verkeersellende zich ook uitstrekte tot de tegengestelde rijrichting (Casablanca-Rabat). Daar werden kleine aanrijdingen genoteerd, waarschijnlijk veroorzaakt door bestuurders die uit nieuwsgierigheid vertraagden en afgeleid waren.