7 april 2025 - 10:30 - Wereld
Agenten van de Guardia Civil in de haven van Ceuta zouden medeplichtig zijn aan een drugsbende die aanzienlijke ladingen de autonome stad binnenbracht vanuit Marokko via een geheime tunnel. Ze zouden 120.000 euro hebben ontvangen voor deze samenwerking.
Het onderzoek dat werd geopend na de ontdekking van de drugstunnel op 19 februari in Ceuta, in navolging van de inbeslagname van grote hoeveelheden hasj in Algeciras, heeft de medeplichtigheid van Guardia Civil-agenten van de haven van Sebta aan de drugshandel blootgelegd. De agenten hielpen het criminele netwerk hun illegale activiteiten te ontwikkelen in ruil voor 120.000 euro, zo hebben bronnen binnen het onderzoek aan La Razón verklaard.
Lees ook: Ondergrondse tunnel ontdekt tussen Sebta en Marokko
De onderzoekers wisten gesprekken te onderscheppen die bewijzen dat leden van het netwerk op 8 december 2024 een voorschot van 5000 euro betaalden aan een Guardia Civil-agent in de haven van Ceuta om het "transport van illegale goederen" te vergemakkelijken. In totaal ontvingen de agenten van de drugshandelaren 120.000 euro voor hun diensten; een bedrag dat bij elk volgend transport kon oplopen.
Van juni 2023 tot heden is meer dan 6000 kilo hasj onderschept dat vanuit Marokko via de drugstunnel werd vervoerd. Twee Guardia Civil-agenten die bij deze handel betrokken waren, zijn gearresteerd en in voorlopige hechtenis genomen. Andere agenten zijn na verhoor door de onderzoeksrechter vrijgelaten.
Lees ook: Guardia civil beschuldigt Marokkaanse marine van samenwerking met drugscriminelen
Volgens het onderzoek smokkelt de bende niet al haar ladingen vanuit Marokko via de 50 meter lange en ongeveer 12 meter diepe tunnel, gelegen in het industriegebied van Tarajal. Het onderzoek loopt nog. De onderzoekers van de Guardia Civil vermoeden samenwerking met Marokkaanse agenten.
Abdeslam Ouaddou zwaargewond na verkeersongeval
Tanger krijgt "juweel" van het Afrikaans voetbal
Marokko begonnen met bouw ’s werelds grootste stadion
Europese Marokkaan met tonnen vuurwerk betrapt in Tanger
Taser redt agent in Tanger
Drie broers opgepakt na fatale aanval in Berkane
Duitsland veroordeelt Marokkaan voor Hirak-spionage
Marokkaanse al twee jaar gestrand in Turkije
Marokkaan komt om bij tragisch ongeval in Spanje, gezin zwaargewond
Restaurant Jamel Debbouze schrapt Israëlische wijnen na boycot
Hayat vermoord door ex-man in Italië, familie vraagt hulp
Heel Italië lacht: overladen auto op weg naar Marokko viral
Yvonne’s vakantie in Marokko eindigt in ziekenhuis
Broer Said Chaou na 10 jaar opgepakt in Nederland