7 april 2025 - 10:30 - Wereld
Agenten van de Guardia Civil in de haven van Ceuta zouden medeplichtig zijn aan een drugsbende die aanzienlijke ladingen de autonome stad binnenbracht vanuit Marokko via een geheime tunnel. Ze zouden 120.000 euro hebben ontvangen voor deze samenwerking.
Het onderzoek dat werd geopend na de ontdekking van de drugstunnel op 19 februari in Ceuta, in navolging van de inbeslagname van grote hoeveelheden hasj in Algeciras, heeft de medeplichtigheid van Guardia Civil-agenten van de haven van Sebta aan de drugshandel blootgelegd. De agenten hielpen het criminele netwerk hun illegale activiteiten te ontwikkelen in ruil voor 120.000 euro, zo hebben bronnen binnen het onderzoek aan La Razón verklaard.
Lees ook: Ondergrondse tunnel ontdekt tussen Sebta en Marokko
De onderzoekers wisten gesprekken te onderscheppen die bewijzen dat leden van het netwerk op 8 december 2024 een voorschot van 5000 euro betaalden aan een Guardia Civil-agent in de haven van Ceuta om het "transport van illegale goederen" te vergemakkelijken. In totaal ontvingen de agenten van de drugshandelaren 120.000 euro voor hun diensten; een bedrag dat bij elk volgend transport kon oplopen.
Van juni 2023 tot heden is meer dan 6000 kilo hasj onderschept dat vanuit Marokko via de drugstunnel werd vervoerd. Twee Guardia Civil-agenten die bij deze handel betrokken waren, zijn gearresteerd en in voorlopige hechtenis genomen. Andere agenten zijn na verhoor door de onderzoeksrechter vrijgelaten.
Lees ook: Guardia civil beschuldigt Marokkaanse marine van samenwerking met drugscriminelen
Volgens het onderzoek smokkelt de bende niet al haar ladingen vanuit Marokko via de 50 meter lange en ongeveer 12 meter diepe tunnel, gelegen in het industriegebied van Tarajal. Het onderzoek loopt nog. De onderzoekers van de Guardia Civil vermoeden samenwerking met Marokkaanse agenten.
Jalal O. tóch vervolgd voor drie doden explosie Rotterdam
Taxi duurder in Tanger: minimumtarief omhoog
Arts in Marokko vermoord, lichaam in tuin gevonden
Crash bij Nador: drie voertuigen total loss, meerdere gewonden
De comeback van Hakim Ziyech: Europese topclubs willen hem
Advocate ontvangt uitkering in België, maar werkt en woont in Marokko
Jalal O. tóch vervolgd voor drie doden explosie Rotterdam
Advocate ontvangt uitkering in België, maar werkt en woont in Marokko
Man die opriep tot "jacht" op Marokkanen opgepakt
VS eist toegang tot Instagram Marokkaanse studenten
Algerijnse boycot Afrika Cup in Marokko: "vergiftigde broodjes" en "aids-injecties"
Horrorzaak: ouders wilden zoon in Marokko offeren
Arrestatie om dragen Marokkaanse fez in Turkije
Nieuwe klap voor Algerije in Sahara-kwestie