Zoeken

Sebta verjaagt Marokkaanse dragers

10 september 2014 - 21:53 - Wereld

Geschreven door Laila A.

De politie in Sebta, Spaanse enclave in het noorden van Marokko, heeft in de laatste twee dagen 385 Marokkaanse dragers weggestuurd omdat zij regelmatig illegaal in de enclave bleven overnachten.

De Spaanse politie had enige tijd geleden al gemerkt dat vele dragers die dagelijks goederen vanuit de enclave naar Marokko smokkelen, nabij de grensovergang van Tarajal bleven slapen. Hun doel, als eersten de volgende ochtend met hun goederen de grens oversteken naar Marokko, aldus politiebronnen aan persbureau EFE.

Marokkaanse dragers hebben echter het recht niet om in de enclave te overnachten. Zij moeten Sebta bij valavond verlaten met hun goederen en naar Marokko terugkeren.

De immigratiepolitie geholpen door interventie-eenheden van de Guardia Civil hebben een gezamenlijk operatie uitgevoerd om de dragers terug naar Marokko te sturen. De operaties verliepen vlot en zonder incidenten volgens de politie.

Lees meer

Marokkaanse bevalt van baby bij grens Sebta

Een Marokkaanse vrouw is zondagavond bevallen bij de grensovergang tussen Marokko en de Spaanse enclave Sebta. De Spaanse politie had haar de toegang tot de enclave geweigerd.

Spanje pakt bende die honderden gestolen auto’s naar Marokko smokkelde

De Spaanse politie heeft de leden van een criminele bende gearresteerd die in twee jaar tijd ruim 265 gestolen Mercedes auto’s naar Marokko hebben gesmokkeld.

Sebta gaat doorgang dragers tot 4000 per dag beperken (video)

Vanaf maandag zullen nog maar 4000 dragers de grensovergang Tarajal II naar Sebta mogen oversteken. De nieuwe overgang werd in februari geopend en enkele dagen later om...

Marokko verbiedt grens met Sebta voor dragers

De grens tussen Marokko en Sebta is tijdelijk gesloten voor dragers die smokkelgoederen in de enclave gaan halen. De sluiting werd door de Marokkaanse autoriteiten besloten.

Sterke controverse in Spanje na interventie van Marokkaanse politie op eiland Leila

In Spanje is er ophef ontstaan over een interventie van de Marokkaanse gendarmerie op het eilandje Leila/Perejil om er 13 illegale migranten te verdrijven.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team