3 februari 2025 - 15:30 - Wereld
Ondernemers in Melilla hebben de Spaanse autoriteiten gewaarschuwd dat, hoewel de handelsdouanes van Sebta en Melilla al twee weken heropend zouden moeten zijn, er vanuit Melilla slechts één vrachtwagen Marokko is binnengekomen.
Enrique Alcoba Ruiz, voorzitter van de Confederatie van Ondernemers van Melilla (CEME-CEOE), heeft de Spaanse regering opgeroepen om "deze kwestie los te koppelen van andere onderwerpen die geen verband houden met Ceuta en Melilla, zoals de situatie in de Sahara," om van Marokko te eisen dat de handelsdouanes worden ingesteld en het reizigersregime wordt gerespecteerd.
Lees ook: Marokko blokkeert Spaanse vrachtwagens bij grenzen Ceuta en Melilla
Alcoba legde uit dat de regering hierover geen informatie heeft verstrekt aan de voorzitters van Ceuta en Melilla, Juan Vivas en Juan José Imbroda, en benadrukte dat deze stilte van de autoriteiten algemene onzekerheid veroorzaakt. De functionaris wilde ook details over de overeenkomst die is gesloten tussen Pedro Sanchez en de Marokkaanse autoriteiten met het oog op de hervatting van de douane na de verandering van standpunt over de Sahara in april 2022.
De voorzitter van de CEME-CEOE betreurde ook het feit dat er geen datum wordt genoemd voor de opening van de douanes van Sebta en Melilla, en benadrukte dat de twee "Spaanse steden respect verdienen" en meer informatie over deze kwestie "na zes jaar wachten". Ter herinnering: Marokko sloot de douane van Melilla op 1 augustus 2018 eenzijdig.
Lees ook: Historische records voor Marokkaans-Spaanse handel
"Ondernemers ondervinden de negatieve gevolgen van deze situatie", aldus Alcoba, die de autoriteiten opriep tot "meer transparantie in het proces" van heropening van de douane van Melilla en de oprichting van de handelsdouane van Sebta, zoals overeengekomen met Marokko.
Geen bruiloften in Marokko deze zomer!
Chaos en frustratie na 24 uur-vertraging Marokko-vlucht Ryanair
Marokko pakt internetpredikers aan
Woedende Conte bestormt veld en wil Ayoub El Kaabi te lijf gaan (video)
Europa investeert in snellere verbinding met Marokkaanse Sahara
Kamervragen over stichting van profvoetballer Redouan El Yaakoubi
Kamervragen over stichting van profvoetballer Redouan El Yaakoubi
Verwarde Marokkaanse van dak in Istanbul gehaald en land uitgezet
’Imad Marrakech’ gaf vanuit Brusselse cel opdracht voor (vergis)moord
Terugroepactie in Marokko geproduceerde Peugeots
Mocro Maffia-acteur Marouane Meftah in de fout
Vrouw in Antwerpen vermomt zich als moslima om diefstal te plegen
Onveilig Brussel: de keiharde oproep van burgemeester Saliha Raïss
Opvallende trend: Marokkanen verkiezen Spaanse stranden