6 april 2025 - 10:00 - Wereld
De berichtgeving dat Saudi-Arabië beperkingen oplegt aan visa voor diverse landen, waaronder Marokko, is onjuist. De Algemene Commissie voor Toerisme in Saudi-Arabië heeft in een verklaring aan de Nigeriaanse media deze informatie tegengesproken. De commissie benadrukte dat er geen dergelijke richtlijnen bestaan en verduidelijkte dat de huidige officiële instructies uitsluitend betrekking hebben op beperkingen in verband met de bedevaart.
Het document dat zogenaamd door de Saudische autoriteiten zou zijn uitgegeven en waarin nieuwe inreisbeperkingen voor burgers van bepaalde landen werden aangekondigd, stelde dat Saudi-Arabië een aantal landen had opgenomen in een lijst van staten die geen aanvragen voor Saudische visa voor de korte termijn mochten indienen. Dit zou gelden voor zakelijke, familie- en toeristische bezoeken. Daarnaast zou de toegang tot Saudi-Arabië vanaf de dertiende van de betreffende maand worden verboden voor burgers van deze landen, zelfs als zij in het bezit waren van geldige visa.
Lees ook: Saoedi-Arabië scherpt visumregels aan voor Marokkanen
Volgens de websites die dit onjuiste bericht verspreidden, zou het niet naleven van deze regels kunnen leiden tot een inreisverbod voor Saudi-Arabië van maximaal vijf jaar. De Algemene Commissie voor Toerisme verduidelijkte echter dat "houders van toeristenvisa volgens de officiële richtlijnen niet zijn toegestaan de bedevaart te verrichten of Mekka binnen te gaan tussen 29 april en 11 juni van dit jaar, en dat de toegang tot de heilige stad gedurende deze periode beperkt zal zijn tot pelgrims die in het bezit zijn van geldige bedevaartvisa".
Lees ook: Meningitisvaccin weer verplicht voor Umrah
De Algemene Commissie voor Toerisme in Saudi-Arabië heeft dus expliciet ontkend dat er algemene visumbeperkingen gelden voor Marokkanen of burgers van andere landen, en benadrukt dat de actuele beperkingen enkel verband houden met de periode van de hadj.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren
Gedwongen tot huwelijk in Marokko, daarna tot seks: Ariane’s strijd
Verplichte cursus voor Marokkanen vóór aankomst in Vlaanderen