8 juli 2024 - 20:30 - Marokkanen in het buitenland
Salamanca, een stad in de Spaanse regio Castilië en León, is de laatste jaren uitgegroeid tot een populaire bestemming voor Marokkaanse toeristen, vooral tijdens de zomermaanden. Veel Marokkanen die in Europa wonen, maken een tussenstop in Salamanca voordat ze doorreizen naar Marokko voor hun zomervakantie.
"Het aantal Marokkaanse toeristen dat Salamanca de afgelopen zomers heeft bezocht, is aanzienlijk gestegen", zegt Silverio Vicente van de Vereniging van Hoteliers in Salamanca. "Marokkanen die in Europa wonen, stoppen vaak in Salamanca voor een overnachting tijdens hun reis naar Marokko in het kader van Operatie Marhaba."
Lees ook: Eid ul-Adha: waarom Marokkanen naar de Costa del Sol trekken
Hoteliers in de stad verwachten dat deze trend zich deze zomer voortzet. Naast de Marokkaanse toeristen blijven ook binnenlandse toeristen, met name uit Madrid, Valencia, Catalonië en Galicië, massaal naar Salamanca komen. Ook het aantal boekingen van buitenlandse toeristen neemt toe, met Amerikanen, Portugezen, Fransen, Duitsers en Britten als belangrijkste nationaliteiten.
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Remco Evenepoel woest: "Oumi komt uit welgestelde Marokkaanse familie!"
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Hitmachine Saad Lamjarred levert weer: "Zwina Bzzaf"
Marokko wil Marokkaanse diaspora terughalen
Marokkaanse bakker breekt wereldrecord
Fiscus Marokko richt pijlen op vermogende Marokkanen in het buitenland
Koning Mohammed VI’s initiatief voor de Marokkaanse diaspora komt moeizaam van de grond
Genève groeit: steeds meer Marokkanen
Marokkaan in Zwitserland terecht voor ’ontvoering’ zoon
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
Havens Marokko en Spanje draaien overuren door Marokkaanse diaspora