8 juni 2011 - 21:41 - Marokko
De zevende ronde van informele gesprekken tussen Marokko en het Polisario, die maandag en dinsdag werden gehouden in Manhasset, buitenwijk van New York, heeft niets nieuws gebracht. Beide partijen zijn overeengekomen om de onderhandelingen voort te zetten maar blijven op hun posities staan.
Christopher Ross, persoonlijke gezant van de VN-secretaris-generaal, zei aan het einde van deze zevende ronde dat beide partijen het voorstel van de andere blijft afwijzen als basis voor toekomstige onderhandelingen.
Deze onderhandelingen zijn dus in een impasse. Het gevorderde autonomievoorstel in de Sahara voorgebracht door Marokko wordt categorisch verworpen door het Polisario, die de onafhankelijkheid blijft eisen.
Na deze informele onderhandelingen verklaarde de Marokkaanse minister van Buitenlandse Zaken, Taib Fassi Fihri aan de Algerijnse pers dat hun land zou kunnen helpen het conflict over de Sahara op te lossen, daar hij er een belangrijk rol in speelt.
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs