8 juni 2011 - 21:41 - Marokko
De zevende ronde van informele gesprekken tussen Marokko en het Polisario, die maandag en dinsdag werden gehouden in Manhasset, buitenwijk van New York, heeft niets nieuws gebracht. Beide partijen zijn overeengekomen om de onderhandelingen voort te zetten maar blijven op hun posities staan.
Christopher Ross, persoonlijke gezant van de VN-secretaris-generaal, zei aan het einde van deze zevende ronde dat beide partijen het voorstel van de andere blijft afwijzen als basis voor toekomstige onderhandelingen.
Deze onderhandelingen zijn dus in een impasse. Het gevorderde autonomievoorstel in de Sahara voorgebracht door Marokko wordt categorisch verworpen door het Polisario, die de onafhankelijkheid blijft eisen.
Na deze informele onderhandelingen verklaarde de Marokkaanse minister van Buitenlandse Zaken, Taib Fassi Fihri aan de Algerijnse pers dat hun land zou kunnen helpen het conflict over de Sahara op te lossen, daar hij er een belangrijk rol in speelt.
Zeldzame superbolides van Marokkanen diaspora overspoelen Tanger
Interpol voert internationale klopjacht op Marokkaanse moordverdachte
Justitie eist rechtszaak tegen Achraf Hakimi voor verkrachting
Turkse metaalexport naar Marokko stijgt spectaculair
Huizen groter dan 300m² belastingvalkuil voor Marokkaanse diaspora
Hicham, de ’superconciërge’ van 5-sterren Sofitel in Luxemburg
Zeldzame superbolides van Marokkanen diaspora overspoelen Tanger
Interpol voert internationale klopjacht op Marokkaanse moordverdachte
Marokko in wereldtop, vierde luchtmacht in Afrika
Dader dodelijk verkeersongeluk Berkane na dagen opgepakt
Grootste dam van Marokko in Rif: 100% risico op aardbeving
Nasser Zefzafi aan Riffijnen Europa: "Help mijn moeder!"
Marokko ontslaat onverwachts leraren in België
Wordt Marokko ook jouw volgende vakantiebestemming?