7 maart 2024 - 13:00 - Cultuur
De Marokkaanse avond op het Riyadh-festival, het grootste muziekfestival van het Midden-Oosten, werd afgelopen weekend verstoord door ruzies tussen de artiesten. Onenigheid over de volgorde van de optredens en de lengte van de shows zorgden voor een gespannen sfeer en onaangename momenten.
Het begon met Hatim Ammor die weigerde op te treden als derde, na Abdelouahab Doukkali en Abdelfattah Grini. Hij eiste een plek na Doukkali, maar de organisateurs hielden voet bij stuk: de contracten vermeldden geen specifieke tijden. Grini reageerde woedend op Ammor’s eerdere uitlating dat hij geen "echte" Marokkaanse artiest is vanwege zijn Egyptische dialectliedjes.
Lees ook: Duo Zina Daoudia en Cheb Bilal hit in Algerije (video)
Later ontstond er opnieuw onenigheid toen Ammor tijdens zijn show, die langer dan een uur duurde, enkele nummers van Zina Daoudia zong. Daoudia, die na Ammor zou optreden, was woest en beschuldigde hem van respectloosheid.
Lees ook: Hatim Ammor bevestigt scheiding van Hind Tazi
De organisatoren van het festival slaagden erin de conflicten te sussen, maar de sfeer bleef gespannen.
Europese Unie wil nieuw pact met Marokko
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Britse actrice openhartig over "vreselijk" huwelijk in Marokko
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop
Britse actrice openhartig over "vreselijk" huwelijk in Marokko
Marokko onthult geschiedenis met spectaculaire droneshow
French Montana en verloofde op Djemaa El Fna (video)
Amsterdamse geschiedenis met Marokkaanse roots in beeld
Woede om realityshow met komiek die Marokkaanse vrouwen beledigde
Realityster geweigerd bij Marokkaans restaurant
Marokkaanse kaftan, tijdloos icoon in de modewereld
French Montana en prinses van Dubai samen op vakantie in Marokko