2 augustus 2013 - 00:52 - Economie
Royal Air Maroc gaat een aanbesteding uitschrijven voor de aankoop van 12 à 15 vliegtuigen. De vliegmaatschappij heeft een budget van 1,68 miljard voorzien.
Het gaat om medium-haul vliegtuigen met 100 zitplaatsen en een vluchtbereik van 5 uur. Drie modellen werden reeds geselecteerd, de Canadase Bombardier C-serie, de Braziliaanse Embraer 190 en de Russische Sukhoi Superjet 100.
Deze toestellen zullen dienen voor vluchten in Afrika, Noord en Oost Europa en secundaire bestemmingen in West Europa, aldus Driss Benhima, CEO van Royal Air Maroc.
Royal Air Maroc ontvangt eind volgend jaar bovendien vijf Boeings 787 Dreamliners, besteld in 2005. Met de nieuwe Boeings wil de Marokkaanse groep het aantal vluchten verhogen naar de Verenigde Staten, Canada, Latijns-Amerika en China.
In 2011 stond Royal Air Maroc op de rand van een faillissement en verloor wekelijks 20 miljoen dirham. Dankzij een overeenkomst van 9,3 miljard dirham met de staat kon de vliegmaatschappij worden gered.
Onthoofd lichaam gevonden voor kust M’diq
Vrouw steekt man dood en overlijdt tijdens vakantie in Marokko
Stellantis brengt productie succesmodel naar Marokko
Marokkaanse diaspora: vijf administratieve procedures die je moet kennen
Verkeerssituatie in Al Hoceima onhoudbaar
Toerist gearresteerd met vuurwapen op luchthaven Marrakech
Stellantis brengt productie succesmodel naar Marokko
Hogere belasting op komst voor grondbezitters in Marokko
Ouezzane krijgt economische zone voor 8000 ambachtslieden
Marokko grootmacht in blauwe bessen geworden
Dirham onder druk door euro, maar reserves groeien gestaag
Ecuador wil rijstoverschot in Marokko dumpen
Investeren in Marokko wordt makkelijker voor diaspora
Een bedrijf starten in Marokko? Fiscale verplichtingen!