Marokkanen zouden massaal voor Hillary Clinton stemmen
Moesten Marokkanen stemmen voor de Amerikaanse presidentsverkiezingen, dan zouden ze massaal voor Hillary Clinton kiezen.
25 november 2016 - 22:56 - Marokko
De regularisering van de financiële situatie van teruggekeerde wereld-Marokkanen heeft meer succes geboekt dan verwacht. In de laatste maanden werd ruim 3,5 miljard dirham aan buitenlandse eigendommen aangegeven.
Dit bedrag wordt in een nieuw rapport van het nationaal wisselkantoor bekendgemaakt. In totaal werden tot 19 oktober dit jaar 1505 regularisatiedossiers ingediend.
Meer in detail werd voor 1,433 miljard dirham aan vastgoed (41%), 1,3 miljard dirham aan financiële activa (38%) en 747 miljoen dirham aan liquide middelen (21%) bij het nationaal wisselkantoor en de banken aangegeven.
Het rapport toont aan dat 39 procent remigranten hun situatie via banken in orde brachten, 34 procent deden dat via internet en 27 procent rechtstreek bij het wisselkantoor.
Mensen die zich definitief in Marokko hebben gevestigd hadden volgens de nieuwe wet 63-14 tot woensdag 19 oktober om hun eigendommen in het buitenland bij de autoriteiten aan te geven. Vanaf die datum hebben nieuwe remigranten een jaar tijd om hun eigendommen in het buitenland aan te geven zonder financiële sancties te riskeren.
Lees meer
Moesten Marokkanen stemmen voor de Amerikaanse presidentsverkiezingen, dan zouden ze massaal voor Hillary Clinton kiezen.
Remigranten die hebben besloten om zich definitief in Marokko te vestigen hebben nog enkele dagen om hun eigendommen en financiële activa in het buitenland bij de autoriteiten...
Minister Anis Birou van Marokkanen in het buitenland en Immigratie heeft eerder deze week de conclusies van een nieuw onderzoek over de Marokkaanse immigratie bekendgemaakt.
Veel remigranten hebben in de laatste weken hun situatie in orde gebracht bij de Marokkaanse autoriteiten. Ze gaven samen voor ruim 1,3 miljard dirham buitenlandse eigendommen aan.
De geldoverdrachten van wereld-Marokkanen naar Marokko zijn vorig met 3,4 procent van 60,2 miljard dirham naar 62,2 miljard dirham gestegen. Dat meldt het Marokkaans Wisselkantoor.