15 januari 2025 - 07:00 - Economie
Fouzi Lekjaa, de Marokkaanse minister van Begroting, heeft laten weten dat een prijsverhoging van butaangas voorlopig niet aan de orde is.
Tijdens een vragensessie in het parlement, waar hij reageerde op een vraag over de "impact van de gasprijsverhoging in Marokko", stelde Lekjaa dat "een verhoging van de butaanprijs niet op de agenda van de regering staat". Hij verklaarde dat de regering jaarlijks meer dan 15 miljard dirham uittrekt om butaangas te subsidiëren, "een steun die in principe bestemd is voor de armste bevolkingsgroepen".
Lees ook: Marokko stelt regels voor aardgassector
"De meest kwetsbare groepen, oftewel de armste 20% van de bevolking, profiteren slechts voor 14% van deze steun, terwijl de rijkste 20% er voor 27% van profiteert, het dubbele van wat de armste groepen ontvangen", aldus de minister. Hij benadrukte dat "het werkelijke probleem van de butaangassteun, net als bij andere gesubsidieerde producten, ligt in het gebrek aan doelgerichtheid van de begunstigden". Volgens hem is het aan de regering en het parlement om "de meest effectieve mechanismen te vinden om ervoor te zorgen dat deze steun volledig ten goede komt aan de arme groepen waarvoor het is ingesteld".
Lees ook: Gasdroom Marokko vervaagt
Directe steun via gerichte geldtransfers aan kwetsbare groepen is "de meest geschikte oplossing, omdat deze groepen de hulp verdienen en ook moeten profiteren van de budgettaire marges die de regering kan creëren door dit systeem te optimaliseren", besloot Lekjaa.
Marokko in nieuwe Arabische "NAVO"-strijdmacht?
Koning Mohammed VI zorgt voor repatriëring kabelbaanslachtoffer Lissabon
Ryanair’s geheime wapen voor recordwinsten? Vluchten naar Marokko
Waarom Hamza Igamane twee verschillende namen gebruikt
Marokkaans plan voor militaire operatie in Sahara ligt klaar
"Geen enkel Arabisch land is nog beschermd tegen Israël"
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden
Historische prijsdaling olijfolie in Marokko
Marokko krijgt (eindelijk) toegang tot Amerikaanse vismarkt
Marokko blokkeert lading runderen, duizenden dieren vast in haven
Banken Marokko "plegen misbruik"