14 maart 2023 - 10:00 - Marokko
Tijdens de maand Ramadan hangt het aantal uren dat gevast wordt af van de lokatie. Voor deze Ramadan, dat over enkele dagen begint, zullen de langste vastendagen gemiddeld 20 uur bedragen en de kortste 12 uur.
In Marokko wordt dit jaar in de eerste weken gemiddeld 15 uur en 35 minuten gevast. In de moslimlanden zullen de Ramadandagen het langst zijn in Afghanistan, met gemiddeld 16 uur vasten per dag.
Lees ook: Ramadan 2023: Marokko stuurt 400 predikers naar het buitenland
Wereldwijd zullen moslims in Groenland de langste dagen hebben met 20 uur vasten, gevolgd door Polen (18:30 uur), Rusland (18:29 uur), Denemarken (18:26 uur), het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk (17 uur).
Lees ook: Sterke prijsstijging dadels vlak voor Ramadan in Marokko
Volgens de Marokkaanse astronoom Aziz El Khattabi zal de Ramadan in Marokko op donderdag 23 maart beginnen. Het ministerie van Habous en Islamitische Zaken zal de officiële startdatum van de Ramadan enkele dagen voor het begin van het vasten aankondigen.
Actrice Zoe Saldana geniet van Marrakesh
Dochters Prins Moulay Ismaïl maken Ramadan-gebakjes (foto’s)
Langste hangbrug van Afrika in Casablanca geopend (video)
Nieuwe stad in Marokko weigert door dieren getrokken karren
Spanje laat controle Sahara-luchtruim over aan Marokko
Brazilianen verwachten moeilijke wedstrijd tegen Marokkanen
Dochters Prins Moulay Ismaïl maken Ramadan-gebakjes (foto’s)
Langste hangbrug van Afrika in Casablanca geopend (video)
Nieuwe stad in Marokko weigert door dieren getrokken karren
Spanje laat controle Sahara-luchtruim over aan Marokko
YouTube censureert transfobe video tegen Belgisch-Marokkaanse transgender
Marokko ontkent territoriale herindeling
Meerdere arrestaties voor illegale abortus in Oujda
Ramadan: kunnen diabetici verantwoord vasten?