Zoeken

Puma pakt vervalsers in Marokko aan

15 september 2025 , 23:00 - Laila Amraoui - Sport

Het Duitse sportmerk Puma heeft de strijd aangebonden met de illegale productie van namaakartikelen in Marokko. In de aanloop naar de Afrika Cup 2025 richt het bedrijf zich specifiek op de vervalsing van voetbalshirts. De actie heeft al aanzienlijke resultaten opgeleverd, met juridische stappen en inbeslagnames.

Volgens de krant Le Matin heeft Puma sinds begin dit jaar meer dan 45 civiele en strafrechtelijke procedures opgestart tegen vervalsers. Dit leidde tot de inbeslagname van tienduizenden namaakproducten, voornamelijk shirts van de Marokkaanse voetbalbond (FRMF). Neil Narriman, de juridisch directeur van Puma, benadrukt dat namaakproducten niet alleen de sociale en milieunormen schenden, maar ook een risico vormen voor de consument door de mogelijk gevaarlijke chemicaliën die worden gebruikt.

Lees ook: Drie jaar cel voor bizarre diefstal Gucci-petten in Tanger

De organisaties achter de namaak zijn volgens Narriman vaak gelinkt aan georganiseerde misdaad. Puma zet de samenwerking met de Marokkaanse douane en justitie dan ook voort. In Marokko kunnen vervalsers gevangenisstraffen en boetes tot 500.000 dirham krijgen.

Lees ook: Marokko jaagt op ’master copy’ goederen

Puma zelf hecht veel waarde aan de veiligheid van zijn producten. Sinds 1999 hanteert het bedrijf een strikte lijst van gereguleerde stoffen (RSL). Deze lijst stelt de maximale concentraties vast van potentieel schadelijke chemicaliën. Jaarlijks worden duizenden materialen getest door externe laboratoria om te garanderen dat alleen goedgekeurde stoffen worden gebruikt in de productie van Puma-artikelen.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team