25 juni 2011 - 17:18 - Marokko
De procureur-generaal van de rechtbank van Marrakesh, Ahmed Boudalia, heeft de vervolging van zijn eigen kinderen beveelt. Zij worden ervan beschuldigd een taxichauffeur te hebben mishandelt en een politieagent te hebben beledigt die naar hun rijbewijs vroeg.
De kinderen van de procureur, 22 en 28 jaar oud, waren nochtans al vrijgelaten door de politie ook al hadden ze de taxichauffeur aangevallen voor een prioriteit aan de Boulevard Mohammed V te Marrakesh. Het slachtoffer had zelfs zijn klacht al ingetrokken.
De zaak, een première in Marokko waar straffeloosheid voor de streken van de kinderen van de haute bourgeoisie een gewoonte is, liet niet na de politieke elite van het land te verbazen.
De algemene secretaris van de Nationale Raad voor Mensenrechten heeft zelfs Ahmed Boudalia gefeliciteerd voor zijn moede en voor de juiste beslissing die hij nam.
Kinderen van de Marokkaanse high society die aan de justitie ontsnappen zijn legio in Marokko. Zo had de zoon van een oud-minister, dronken en zonder rijbewijs rijdend in Rabat, vijf jaar geleden de dood veroorzaakt van een taxichauffeur. De zaak werd snel onderdrukt. Meer recent, een vrouw uit de Marokkaanse high society in februari aangehouden omdat ze te snel reed, aarzelde niet de agent die haar aanhield in het gezicht te slaan.
Spaanse havens in paniek: Nador West Med komt eraan
Marokko verovert Washington met pastilla
Strenge controles op strandhoreca in Nador
Moskeebezoekers geterroriseerd in Al Hoceima
Marokkaan onwel op veerboot naar Marokko, helikopter pikt hem op
Marokkaanse expat aangeklaagd na cameravondst in Airbnb Marrakech
Spaanse havens in paniek: Nador West Med komt eraan
Strenge controles op strandhoreca in Nador
Moskeebezoekers geterroriseerd in Al Hoceima
Marokkaanse expat aangeklaagd na cameravondst in Airbnb Marrakech
Tunnel tussen Marokko en Spanje concreter
Aardbeving schudt Noord-Marokko en Spanje wakker
Marokkaanse megasnelweg voor 75% klaar
Update over zwaar ongeval Fidji Ruiz en rapper Anas in Marrakech