21 juni 2020 - 14:24 - Marokko
Op sociale media loopt een petitie voor de "onmiddellijke verwijdering" van een beeld van Hubert Lyautey bij het consulaat van Frankrijk in Casablanca.
Marokkanen willen het beeld van Hubert Lyautey, Franse resident-generaal van Marokko tussen 1912 en 1925, niet meer zien.
TelQuel bericht dat het beeld van de Franse generaal op zijn paard en met zijn maarschalkstok, een symbool is van de Franse kolonisatie in Marokko, een periode die veel Marokkanen willen vergeten.
’We eisen de onmiddellijke verwijdering van dit beeld van het Marokkaans grondgebied.", schrijven de initiatiefnemers. Het monument van de kolonisator is "een belediging voor iedereen die zijn leven heeft gegeven om Marokko te bevrijden en een vernedering voor het onafhankelijk Marokkaanse volk".
Volgens het blad zou het beeld intussen zijn verplaatst naar een onbekende bestemming buiten Marokko.
Kindhuwelijken in Marokko: zorgwekkende toename
Titre Spaans leger "niet bezorgd" over Marokkaanse claims op Ceuta en Melilla
Zonne-energie terreinwagen Stella Terra binnenkort in Marokko
Nieuwe drama in Marokko, kind valt in put en overlijdt
Marokko-Frankrijk: slechte relatie in schaduw Algerije
FC Barcelona: één miljard euro voor Lamine Yamal
Kindhuwelijken in Marokko: zorgwekkende toename
Zonne-energie terreinwagen Stella Terra binnenkort in Marokko
Nieuwe drama in Marokko, kind valt in put en overlijdt
Marokko-Frankrijk: slechte relatie in schaduw Algerije
Koning Mohammed VI negeert Franse ambassadeur: spanningen op komst?
Mysterie in Marokko: enorme krater verschenen na aardbeving
Boot uit Frankrijk vast in Tanger Med door bedluizen
Marokko in beweging: familierecht gaat op de schop