15 juli 2019 - 17:00 - Wereld
Een 42-jarige Marokkaanse vrouw is tijdens de viering van de kwalificatie van Algerije voor de halve finale van de Afrika Cup 2019, fataal afgelopen in Frankrijk.
Het slachtoffer werd donderdagavond samen met haar baby en haar 17-jarige dochter in Montpellier aangereden door een jongeman die net de overwinning van Algerije had gevierd. De 21-jarige bestuurder, zelf ook van Marokkaanse afkomst, werd gearresteerd.
De moeder was op slag dood. Haar tienerdochter raakte aan de benen gewond. Ook de baby werd zwaargewond naar het ziekenhuis afgevoerd en doet het "een beetje beter" volgens de familie. Het kind liep onder meer een schedelbreuk op.
Volgens 20 Minutes verloor de twintiger de controle over zijn auto toen de vrouw en haar kinderen overstaken. De bestuurder werd aangeklaagd voor doodslag. Hij is niet bekend bij de politie en had geen drugs of alcohol verbruikt.
De schoonbroer van de twintiger vertelde aan de media dat hij geen Algerijn is en zelfs geen supporter van de Fennecs. Het gaat om een Franse Marokkaan die voor de veiligheidsdienst van een ziekenhuis werkt. Volgens zijn moeder was hij iets te eten gaan halen.
Lees meer
De overwinning van Algerije op de Afrika Cup 2019 werd vrijdag in heel Marokko uitbundig gevierd. In Laayoune liep de situatie echter uit de hand.
Fatima beviel eerder deze maand van een baby in Frankrijk. De Marokkaanse verliet kort na de bevalling het ziekenhuis en sliep haar eerste nachten met haar zoontje op straat.
Een koppel met een jong kind zijn het slachtoffer geworden van een gewelddadig en racistische aanval in het Franse Lyon.
Een 59-jarige man heeft onder de invloed van alcohol een moslima met een hoofddoek op straat aangevallen in het Franse Loire.
Mohamed Soltana, een man van Marokkaanse afkomst die al weken gezocht wordt voor de moord op zijn vrouw, heeft zichzelf bij de politie aangegeven.
Een 18-jarige Marokkaan is door de politie in Frankrijk gearresteerd voor de diefstal van een ketting met een waarde van 3500 euro.
Algerijnse intellectuelen hebben een petitie gestart waarin Algerijnse verantwoordelijken worden opgeroepen om de grenzen met Marokko te heropenen.
Bij een brand in februari dit jaar in Spanje kwam een 25-jarige Marokkaanse vrouw om. Haar moeder wordt ervan verdacht haar te hebben vermoord alvorens het huis in brand te steken.
De recente politieke ontwikkelingen in Algerije leiden mogelijk naar een heropening van de landgrenzen met Marokko. In Algerije wordt de situatie met aandacht besproken.
Sofia was pas 5 jaar. Het meisje werd maandag in het Franse Aubervilliers door een dronken bestuurder aangereden. Ze overleefde niet.