8 maart 2025 - 20:30 - Marokko
Een zakenman uit Tanger doe vorige week zondag werd ontvoerd, is teruggevonden. De man werd ontvoerd op de parkeerplaats van zijn appartementencomplex in het centrum van Tanger door een criminele bende in twee auto’s. Afgelopen woensdag werd hij gevonden in een bos in de buurt van de haven Tanger Med.
Na de ontvoering waarschuwde de broer van het slachtoffer de politie. Hij had een WhatsApp-bericht ontvangen van een buitenlands nummer, waarschijnlijk van de ontvoerders, waarin losgeld werd geëist. De politie startte een onderzoek en bekeek camerabeelden van de omgeving en sprak met bewoners van het appartementencomplex. De familie van de zakenman vreesde dat hij gemarteld zou worden vanwege eerdere conflicten met de bende. De zakenman had eerder aangifte gedaan tegen de bende na een confrontatie in de wijk Tanger Balia.
Lees ook: Bekende zakenman ontvoerd in Tanger, losgeld geëist
De politie zette de ontvoerders onder druk, waardoor ze de zakenman vrijlieten. Hij werd gevonden in het bos van Aïn Chouka in het dorp Dalia, aan de rand van Tanger, meldt Al Omk. De angst van de familie bleek gegrond: de man was gemarteld aan zijn handen, benen en gezicht. Hij werd overgebracht naar het politiebureau in Tanger voor verhoor, om de ontvoerders te identificeren.
Lees ook: Ophef om brutale ontvoering vrouw in Marokko (video)
Twee verdachten, twee broers met een strafblad op het gebied van internationale drugshandel en eigenaren van wisselkantoren, werden gearresteerd. Verrassend genoeg beval de officier van justitie hun vrijlating, ondanks dat was bewezen dat een van hen zich ten tijde van de ontvoering met zijn auto en een andere persoon op de plaats delict bevond, volgens camerabeelden van de plek waar de ontvoering plaatsvond.
Ibtissam Tiskat verrast fans met huwelijk (foto)
Stranden Nador en Al Hoceima afgekeurd voor zwemmen
Auto in ravijn door mist op kustweg Al Hoceima
Celstraf voor Marokkaan na Gaza-kritiek op Saudi-Arabië
Marokkaanse cannabistruck gestolen, eigenaar waarschuwt zelf politie
Oumi Rayane zet journalist op zijn plaats (video)
Senior smokkelaar betrapt met 600 Kilo Marokkaanse hasj
Taxichaos op luchthaven Marrakech: systeem faalt
Casablanca sloopt iconisch café
Drama op Malabata-strand in Tanger
Politie dacht dat hij in Marokko was, gezochte crimineel "Freaks" gevat in Antwerpen
Moord op leraar in Marokko, levenslang voor jonge dader
Woede in Marokko om geschrapte Ryanair-vlucht
Verdwaalde toerist gered in Marokkaanse bergen