13 juli 2024 - 22:30 - Marokko
De twee 47-jarige olifanten Jana en Praya, die in 2017 vanuit de Franse dierentuin van Amiens naar Pairi Daiza in België werden overgebracht, verhuizen op 22 juli naar Marokko.
De olifanten, die oorspronkelijk uit circussen afkomstig waren, werden in Pairi Daiza opgevangen omdat de dierentuin in Amiens niet voldoende ruimte bood. Ze kregen er speciale zorg voor hun gedragsproblemen, veroorzaakt door hun jaren in het circus.
Lees ook: Meisje door olifant gedood in dierentuin Rabat
Nu de olifanten ouder worden, is het klimaat in België niet meer ideaal voor hen. "Ze hebben meer warmte nodig, vooral op hun leeftijd", aldus Claire Gilissen, woordvoerder van Pairi Daiza. Daarom verhuizen ze naar het nieuwe, ruimere dierenpark Aïn Sebaa bij Casablanca, waar ze de nodige zorg zullen krijgen.
Lees ook: Zeldzame krokodillensoort na 60 jaar terug in Marokko
Hoewel hun gedragsproblemen verminderd zijn, zullen Jana en Praya waarschijnlijk steeds meer zorg nodig hebben. Ze zijn goed voorbereid op de reis en hebben alle medische tests met glans doorstaan, aldus Gilissen. Tijdens de reis worden ze begeleid door verzorgers en in Marokko zal een speciale verzorger voor hen klaarstaan.
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko