13 juli 2024 - 22:30 - Marokko
De twee 47-jarige olifanten Jana en Praya, die in 2017 vanuit de Franse dierentuin van Amiens naar Pairi Daiza in België werden overgebracht, verhuizen op 22 juli naar Marokko.
De olifanten, die oorspronkelijk uit circussen afkomstig waren, werden in Pairi Daiza opgevangen omdat de dierentuin in Amiens niet voldoende ruimte bood. Ze kregen er speciale zorg voor hun gedragsproblemen, veroorzaakt door hun jaren in het circus.
Lees ook: Meisje door olifant gedood in dierentuin Rabat
Nu de olifanten ouder worden, is het klimaat in België niet meer ideaal voor hen. "Ze hebben meer warmte nodig, vooral op hun leeftijd", aldus Claire Gilissen, woordvoerder van Pairi Daiza. Daarom verhuizen ze naar het nieuwe, ruimere dierenpark Aïn Sebaa bij Casablanca, waar ze de nodige zorg zullen krijgen.
Lees ook: Zeldzame krokodillensoort na 60 jaar terug in Marokko
Hoewel hun gedragsproblemen verminderd zijn, zullen Jana en Praya waarschijnlijk steeds meer zorg nodig hebben. Ze zijn goed voorbereid op de reis en hebben alle medische tests met glans doorstaan, aldus Gilissen. Tijdens de reis worden ze begeleid door verzorgers en in Marokko zal een speciale verzorger voor hen klaarstaan.
Marokko ontslaat onverwachts leraren in België
Zijn droom? Marokko vertegenwoordigen op de Olympische Winterspelen
Wordt Marokko ook jouw volgende vakantiebestemming?
Trucs van dieven die je moet kennen als je via Spanje reist
Marokkaanse gepensioneerden mogen maximaal drie maanden naar Marokko
Kopje koffie? Tot 90 dirham in Marokko...
Marokko ontslaat onverwachts leraren in België
Wordt Marokko ook jouw volgende vakantiebestemming?
Kopje koffie? Tot 90 dirham in Marokko...
Ophef in Nador: gebakjes met glassplinters
Polisario antwoordt aan Koning Mohammed VI
Marokko en Portugal in gesprek over stroomkabel
Legale cannabis in Marokko "niet om coffeeshops te openen!"
Oplichter steelt luxe Mercedes met slimme truc in Tetouan