30 juni 2018 - 18:40 - Economie
Marokko blijft investeren in hernieuwbare energie met de opening van een nieuwe windmolenpark in de regio van Tanger.
Het park genaamd "Khalladi" is op een dertigtal kilometers van Tanger gelegen en heeft een productiecapaciteit van 380 GWh, wat gelijk is aan de jaarlijkse elektriciteitsverbruik van 400.000 mensen.
Khalladi werd door privé-fondsen gefinancierd, met name door de Saoedisce Acwa Power, en produceert sinds december elektriciteit voor bedrijven in de regio.
Lees meer
De groep Brookstone Partners heeft de aanleg aangekondigd van een nieuw windmolenpark met een capaciteit van 900 Megawatt in het zuid-Marokkaanse Dakhla.
Marokko heeft veertig nieuwe windmolens besteld bij de Deense groep Vestas Wind Systems. De windmolens zijn voor de regio van Tanger bestemd.
Barcélo heeft twee nieuwe hotels in Marokko geopend. De Spaanse groep is sinds 2006 aanwezig in het koninkrijk.
Air Arabia blijft zich uitbreiden in Marokko. De luchtvaartmaatschappij kondigde in de afgelopen weken meerdere nieuwe binnenlandse lijnvluchten aan.
Air Arabia gaat binnenkort binnenlandse vluchten tussen de luchthavens van Fez-Saiss en Tanger en Agadir aanbieden vanaf 300 dirham.
In het Marokkaanse Boujdour zal een nieuw windmolenpark worden aangelegd. Het Marokkaans bedrijf EMM, dochteronderneming van Nareva Holding, kondigde dat enkele dagen geleden aan.
Koning Mohammed VI heeft donderdag "Tanja Marina Bay", de nieuwe jachthaven van Tanger, ingehuldigd.
Marokko blijft de aandacht trekken van toonaangevende bedrijven in de autoindustrie. Ook de Spaanse Teknia die de opening van een nieuwe fabriek in Tanger heeft aangekondigd.
Marokko en Algerije hebben een overeenkomst gesloten met Tunesië voor de levering van elektriciteit tijdens de zomerperiode.
De regio Tanger-Tetouan-Al Hoceima heeft een bedrag van 700 miljoen dirham vrijgemaakt voor de uitvoering van projecten op het platteland.