Marokko: binnenkort 700 km driebaans-snelwegen
Snelwegenbedrijf ADM streeft ernaar 700 km aan snelwegen met drie bannen in Marokko aan te leggen.
5 juli 2018 - 16:30 - Marokko
Minister Abdelkader Amara van Vervoer en Uitrusting heeft eerder deze week nieuwe tolpoorten ingehuldigd op de snelweg tussen Casablanca en Settat.
Volgens de bewindsman worden bij de tolpoorten dagelijks 4500 voertuigen in de richting Casablanca en 13.500 voertuigen in de richting Settat verwacht. Tijdens de zomerperiode zal dit aantal stijgen naar 5000 voertuigen richting Casablanca en 19.500 richting Settat.
De oude tolpoorten met 12 rijbanen die eerder voor beide richtingen werden gebruikt, zullen nu enkel nog worden gebruiken in de richting Casablanca-Marrakech.
De nieuwe tolpoorten "PK21" vergden een investering van 100 miljoen dirham.
Lees meer
Snelwegenbedrijf ADM streeft ernaar 700 km aan snelwegen met drie bannen in Marokko aan te leggen.
Om aan de politie te ontsnappen hebben twee bestuurders in Marokko niet geaarzeld om de snelweg in de tegengestelde richting op te rijden.
De Marokkaanse overheid heeft de installatie aangekondigd van bewakingscamera’s op snelwegen in heel het land om in de toekomst steengooi-incidenten te voorkomen.
Bij de tolpoorten van Kenitra op de snelweg tussen Tanger en Rabat heeft de douane begin deze week 850 kilo drugs onderschept.
In de loop van de 2020 zullen volgens onofficiële bronnen de aanlegwerken van een nieuwe snelweg tussen Rabat en Casablanca van start gaan.