Chauffeur rijdt Marokkaanse vrouwen dood in Rotterdam
Een 26-jarige automobilist heeft zaterdagnacht een ernstig ongeluk veroorzaakt in Rotterdam. Twee Marokkaanse vrouwen die bij hem in de auto zaten, vonden de dood bij het ongeluk.
4 september 2013 - 11:00 - Nederland
Het Nederlandse oorlogsschip ’HNLMS Rotterdam’ ligt sinds zondag aangemeerd in de haven van Casablanca. Na een stop in Marokko, zal het fregat ook Senegal, Ghana, Benin, Nigeria, Kameroen en Spanje bezoeken.
De bemanning van het schip, afkomstig uit Nederland en partnerlanden, zal samen met de Marokkaanse marine deelnemen aan de legeroefening "African Winds".
Het doel van deze oefening is de maritieme veiligheid op regionaal niveau te versterken, volgens Jean Hulsker, kapitein van het schip, tijdens een persconferentie op maandag, in aanwezigheid van Ron Strikker, ambassadeur van Nederland in Marokko.
Tijdens dit bezoek zullen uitwisselingen plaatsvinden omtrent het zeemanschap, zoekacties, amfibische- en reddingsoperaties, scheepscontrole, inspectie en veiligheid, het milieu en medische interventies.
Bovendien zijn er op de HNLMS Rotterdam culturele activiteiten en opleidingen voor de Marokkaanse en Nederlandse marines voorzien.
Ruim 150 bemanningsleden bevinden zich aan boord, waaronder 10% vrouwen. Het schip kan in totaal 650 mensen vervoeren en is geschikt om materieel op zee te laden en lossen.
Lees meer
Een 26-jarige automobilist heeft zaterdagnacht een ernstig ongeluk veroorzaakt in Rotterdam. Twee Marokkaanse vrouwen die bij hem in de auto zaten, vonden de dood bij het ongeluk.
De Marokkaanse Marine neemt op maandag 25 november, haar nieuwe ’Mohammed VI’ multi-missie fregat van de Franse scheepsbouwer DCNS, in bezit.
De Marokkaans-Nederlandse Greenpeace-activiste Faiza Oulahsen is door een Russische rechter op borgtocht vrijgelaten. Dat meldde Greenpeace vrijdagochtend.
Drie Nederlandse vrouwen van Marokkaanse afkomst, werden eerder deze week aangehouden voor drugshandel in Marokko.
Voor de kust van Dakhla in het zuiden van Marokko, is het wrak ontdekt van een Duits schip dat op 26 augustus 1914 was gezonken. Dat meldt het Marokkaanse ministerie van Cultuur.