Zoeken

Nederland beslist vandaag of Said Chaou aan Marokko wordt uitgeleverd

- Nederland

Geschreven door Said A.

Vandaag zal de rechtbank van Breda beslissen of Said Chaou aan Marokko zal worden uitgeleverd. Chaou wordt in Marokko gezocht voor drugshandel.

Volgens Le360 beschuldigd Marokko Chaou er ook van de protesten van de Hirak-beweging in Al Hoceima te hebben gefinancierd.

In juni vorig jaar had Marokko zijn ambassadeur in Den Haag teruggeroepen omdat Nederland weigerde samen te werken aan de arrestatie van Chaou. Het voormalig Kamerlid werd enkele dagen later gearresteerd en opnieuw vrijgelaten.

Said Chaou werd in juni 2015 in Nederland gearresteerd op verdenking van internationale drugshandel. Hij zou samen met familieleden een drugsnetwerk tussen Roosendaal, Etten-Leur en Frankrijk hebben geleid. Hij kwam in december van hetzelfde jaar voorwaardelijk vrij. Marokko eist sindsdien zijn uitlevering.

Lees meer

Marokko reageert op advies advocaat-generaal over uitlevering Said Chaou

Marokko heeft via regeringswoordvoerder Mustapha El Khalfi gereageerd op het advies van de advocaat-generaal over de uitlevering van Saïd Chaou door Nederland.

Saïd Chaou nog steeds vast in Nederland

Saïd Chaou wordt nog steeds vastgehouden door de Nederlandse autoriteiten. Hij wordt er in Marokko van beschuldigd de protestbeweging Hirak in het Rif gebied te financieren.

Beweging Said Chaou spreekt over Hirak op hoofdkwartier Europese Unie

Op 28 februari zal er op het hoofdkwartier van de Europese Unie in Brussel een ontmoeting worden georganiseerd over de Hirak protestbeweging in Marokko.

Nederland weigert uitlevering Said Chaou

Nederland zal Said Chaou niet aan Marokko uitleveren. Dat besloot de rechtbank van Breda donderdag.

Uitlevering Saïd Chaou ten onrechte tegengehouden

De uitlevering van Saïd Chaou aan Marokko is ten onrechte geweigerd door de rechtbank in Breda. Enkel de Hoge Raad is bevoegd om een dergelijk besluit te nemen.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team