Grote som geld in huis Nasser Zefzafi gevonden
De politie heeft tijdens een huiszoeking bij protestleider Nasser Zefzafi in Al Hoceima een grote som geld gevonden.
29 mei 2017 - 14:14 - Marokko
Nasser Zefzafi is nog steeds op de vlucht. De procureur des konings heeft een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen de leider van de protestbewegingen in Al Hoceima.
Zaterdagavond verzamelenden honderden mensen zich in Al Hoceima en Imzouren om hun steun aan Zefzafi te uiten. Ze riepen slogans zoals « Leve de Rif » en « We zijn allemaal Zefzafi ». De politie was sterk aanwezig en dreef de demonstranten na korte tijd uiteen.
De leider van de beweging « Hirak » wordt ervan beschuldigd een imam te hebben beledigd en een provocerende toespraak te hebben gemaakt die voor verwarring zorgde binnen de moskee, aldus een verklaring van de procureur des konings.
Sinds vrijdag werden 20 mensen door de politie gearresteerd voor « het in gevaar brengen van de staatsveiligheid, het aanzetten tot misdaden, het vernederen van ambtenaren in de uitoefening van hun functie en vijandigheid jegens de symbolen van het Koninkrijk. ». De mensenrechten vereniging AMDH die Hirak steunt stelt dat de politie in twee dagen tijd 28 mensen heeft aangehouden.
Update 29 mei
Nasser Zefzafi werd maandag door de politie in Al Hoceima gearresteerd.
Lees meer
De politie heeft tijdens een huiszoeking bij protestleider Nasser Zefzafi in Al Hoceima een grote som geld gevonden.
Nasser Zefzafi werd gearresteerd. De leider van de protestbeweging « Hirak » werd maandag door de politie in Al Hoceima aangehouden.
De vrijlating van Nasser Zefzafi wordt sinds zijn arrestatie op maandag door de demonstranten en de mensenrechten verenigingen geeist. Mogelijk gebeurt dat zeer binnenkort.
De procureur des Konings bij het Hof van Beroep in Casablanca heeft gisteren gereageerd op de geruchten over de veroordeling van een aantal Hirak-activisten waaronder Nasser...
De leider van Hirak Nasser Zefzafi en meerdere van zijn aanhangers werden aan de National Brigade van de gerechtelijke politie (BNPJ) in Casablanca overgedragen.