5 augustus 2013 - 03:03 - Marokko
De Nacht van het Lot wordt in de Koran aangegeven als zijnde beter dan duizend maanden (83 jaar en 4 maanden). Volgens de profeet Mohammed, valt Laylat Al Qadr in één van de laatste tien nachten van de Ramadan.
Tijdens de Waardevolle nacht gaan de deuren van de hemel open en dalen engelen en de Geest op aarde neer. De Koran werd op aarde neergezonden op de Nacht van het lot. Het is ook tijdens deze nacht, dat het lot van ieder mens voor het komend jaar wordt bepaald door God.
De profeet Mohammed heeft aanbevolen het volgende uit te spreken tijdens Lailat-ul-Qadr: "Allahumma ’afuwwun tuhibul l-’afwa faa’fu ’annie" (O Allah, U bent de Meest Vergevingsgezinde en U houdt van vergeving, dus vergeef mij).
Lailat-ul-Qadr wordt op de vooravond van de 27e dag van de Ramadan herdacht. Volgens Ulema kan men de Waardevolle nacht aan volgende tekens herkennen:
– De Nacht van het Lot is helder, wat enkel buiten de steden kan worden gezien
– De moslim voelt tijdens deze avond een unieke rust en kalmte
– Als de zon opkomt bij de dageraad zijn er geen zonnestralen
– Laylat Al Qadr is vrede en heil tot het dageraad
Marokko in wereldtop, vierde luchtmacht in Afrika
Nokia bouwt Medusa-internetkabel tussen Marokko en Europa
Dader dodelijk verkeersongeluk Berkane na dagen opgepakt
Trump opent deur voor Amerikaanse investeringen in de Sahara
Grootste dam van Marokko in Rif: 100% risico op aardbeving
Emiraten investeren 10 miljard dollar in Marokkaanse Sahara
Marokko in wereldtop, vierde luchtmacht in Afrika
Dader dodelijk verkeersongeluk Berkane na dagen opgepakt
Grootste dam van Marokko in Rif: 100% risico op aardbeving
Nasser Zefzafi aan Riffijnen Europa: "Help mijn moeder!"
Marokko ontslaat onverwachts leraren in België
Wordt Marokko ook jouw volgende vakantiebestemming?
Kopje koffie? Tot 90 dirham in Marokko...
Ophef in Nador: gebakjes met glassplinters