29 april 2021 - 19:40 - Wereld
In de Spaanse plaats Vizcaya hebben christenen en moslims een gezamenlijke solidariteitsactie op touw gezet in het teken van de maand Ramadan. Er is harira uitgedeeld aan de armen van de stad.
Als eerste werd de harira uitgedeeld onder de dakloze jongeren van Vizcaya. De website Mundoislam meldt dat het vanwege de coronabeperkingen dit jaar niet mogelijk is om iftars in de moskee te organiseren.
Met het uitdelen van eten tijdens de Ramadan zijn er in de Spaanse stad ongeveer 400 mensen in armoede van eten voorzien. Het initiatief wordt ondersteund door de Delegatie voor Interreligieuze Dialoog van het bisdom Bilbao en de Evangelische Raad van Baskenland.
Een team van vrijwilligers maakt voedselpakketten en een ander team gaat de stad in om het eten uit te delen. Volgens het hoofd van de interreligieuze dialoogdelegatie, Miguel Ángel Esnaola, "zijn er ook gezinnen die jonge mensen bij hen thuis verwelkomen om het vasten te verbreken".
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit
Marokkanen betrapt met tienduizenden euro’s in auto bij grens