23 april 2015 - 18:05 - Marokko
Minister Rachid Belmokhtar van Onderwijs wil het aantal leerlingen per klas op openbare scholen naar 40 verhogen. Dat meldt hij in een verrassende circulaire aan schoolhoofden in hoofdstad Rabat.
In het bericht adviseert de afdeling ’lege klassen’ te vermijden door gemiddeld 40 leerlingen per klas toe te laten. Het gemiddeld aantal leerlingen per klas lag dit jaar al op 38, tegen 43 in 1998.
De ministeriële nota bevat de grote lijnen van de educatieve voorbereiding op het schooljaar 2015-2016. De afdeling vraagt ook aan scholen om de nodige maatregelen te treffen om te vermijden dat leerlingen hun jaar moeten overdoen of de schoolbanken verlaten.
Bovendien mogen leerling enkel in uitzonderlijke gevallen van school worden weggestuurd. Dit kan enkele wanneer er absoluut geen oplossing meer is.
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Marokkaanse celebs ontduiken massaal belasting
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop