Zoeken

Ruim miljard dirham voor nieuwe autoruitenfabriek in Kenitra

16 maart 2017 - 13:20 - Economie

Geschreven door Fouad Badel

Een bedrag van 1,2 miljard dirham werd onlangs toegekend voor de bouw van een nieuwe autoruitenfabriek in Kenitra. Dat gebeurt in een joint venture tussen AGC Automotive en Induver Marokko.

De nieuwe fabriek zal op een stuk grond van 12,5 hectare worden gebouwd en zal naar verwachting in 2019 auto’s beginnen produceren. Voor de fabriek zullen 600 mensen worden aangeworven. Dat meldt minister Moulay Hafid Elalamy van Industrie en Handel.

Het bedrijf is gespecialiseerd in de productie van gehard glas voor achter- en zijruiten en gelaagd glas voor voorruiten. Twee derde van de productie is voor de export bestemd, aldus de bewindsman.

In de fabriek zullen jaarlijks 1,1 miljoen autoruitsets worden geproduceerd. De groep schat dat de export ruim 1 miljard dirham inkomsten zal genereren.

Lees meer

Derde autofabrikant wil zich in Marokko vestigen

Na Renault en Peugeot denkt een derde autofabrikant eraan om volgend jaar een fabriek in Marokko te openen.

Japanse JTEKT Corporation investeert miljoenen in Tanger

De Japanse autotoeleverancier JTEKT Corporation gaat zich in de industriële zone Tanger Automotive City vestigen.

AGC Automotive vestigt zich in Marokko: 600 nieuwe banen

AGC Automotive Europe heeft zijn komst naar Marokko aangekondigd. De autotoeleverancier gaat een fabriek in Kenitra bouwen.

Bouw Peugeot fabriek in Kenitra begonnen

Na maanden grondwerkzaamheden is de bouw van de nieuwe fabriek van Peugeot in Kenitra eindelijk begonnen. De werken zullen naar verwachting in 2019 klaar zijn.

Nieuwe stad « Mohammed VI Tanger Tech »: 100 miljard dirham en 100.000 banen (foto’s)

In de regio van Tanger wordt in de komende jaren een nieuwe stad gebouwd voor een investering van 100 miljard dirham. Het project zal ruim 100.000 banen opleveren.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team