10 juni 2025 - 13:00 - Marokko
De kustplaats M’diq kampt met een toenemende overlast van wilde zwijnen. Deze dieren vormen een directe bedreiging voor de bewoners, vooral in gebieden grenzend aan bossen en bergen. Dit probleem werpt een schaduw over de populaire zomerbestemming.
Recentelijk werd een jongeman uit M’diq aangevallen door een groep wilde zwijnen, waarbij hij verwondingen opliep die een ziekenhuisopname noodzakelijk maakten. Inwoners hebben de autoriteiten herhaaldelijk opgeroepen om in te grijpen, aangezien de dieren niet alleen angst zaaien onder de bevolking, maar ook aanzienlijke schade toebrengen aan landbouwgewassen en vegetatie, en de fysieke veiligheid van burgers in gevaar brengen.
Lees ook: Noord-Marokko klaar voor perfecte vakantie
Daarnaast wordt M’diq geconfronteerd met de ongecontroleerde verspreiding van illegale en ongeoorloofde bouwactiviteiten. Dit gebeurt vooral in wijken die iets verder van het drukke stadscentrum liggen, dat in de zomer volstroomt met bezoekers. Volgens omwonenden neemt de illegale bouw toe naarmate de zomer nadert, gedreven door de wens van velen om hun huizen te verhuren aan vakantiegangers.
Lees ook: Koning Mohammed VI in M’diq aangekomen voor Eid ul-Adha
Diverse partijen maken misbruik van specifieke periodes om zonder vergunning te bouwen. Sommige individuen gebruiken zelfs renovatievergunningen om extra verdiepingen toe te voegen of complete gebouwen te slopen en opnieuw op te bouwen, allemaal zonder de benodigde wettelijke goedkeuringen.
Gemeente Tanger-Assilah verliest rechtszaak van 5,5 miljoen
Yassine Bounou dicht bij megacontract in Saoedi-Arabië
Zware celstraf voor oplichter met spookcontracten in Al Hoceima
Stranden Noord-Marokko onveilig door jetski’s: dode en gewonden
Onvrede in Marokko om torenhoge aardappelprijzen
Verdwenen Marokkaanse stad ’Sijilmasa’ onthult geheimen
Gemeente Tanger-Assilah verliest rechtszaak van 5,5 miljoen
Zware celstraf voor oplichter met spookcontracten in Al Hoceima
Stranden Noord-Marokko onveilig door jetski’s: dode en gewonden
Onvrede in Marokko om torenhoge aardappelprijzen
Verdwenen Marokkaanse stad ’Sijilmasa’ onthult geheimen
Milieuramp bij Tanger: stranden vervuild door afvalwater
Marokko-Algerije: Koning Mohammed VI hernieuwt oproep
Politica Al Hoceima vijf jaar cel in voor cocaïnehandel