12 juli 2012 - 15:18 - Marokko
Terwijl de controverse rond seksuele vrijheid nog niet is afgelopen, zorgt een nieuw "vrijheidszaak" voor ophef in Marokko. De beweging "Massayminch 2012" (we vasten niet) eist het recht op om tijdens Ramadan in het openbaar te eten in Marokko.
De beweging gestart door jonge Marokkanen op Facebook, wil het recht hebben om in het openbaar te eten tijdens de maand Ramadan, wat voor verontwaardiging zorgt in Marokko.
Massayminch 2012, dat meer tegenstanders dan voorstanders heeft op het sociaal netwerk, roept om op vanaf de eerste dag van de Ramadan te doen alsof men eet in het openbaar, door plastieken voedingswaren te gebruiken.
Het idee is aan artikel 222 van de Marokkaanse wetboek van strafrecht te ontsnappen, volgens dewelke ieder die in het openbaar eet tijdens de Ramadan, gestraft moet worden.
Deze oproep is niet bestemd voor moslims volgens de initiatiefnemer van de Facebook-groep, dat in Marokko wordt beschreven als een "poging om de Marokkanen van hun echte zorgen af te wenden".
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop