15 januari 2026 , 18:00 - Saïd A. - Sport
Het parket-generaal bij het Hof van Beroep in Marrakech heeft de detentie bevolen van een Algerijnse supporter in de Oudaya-gevangenis. De man, bekend onder de initialen M.R., wordt beschuldigd van verschillende strafbare feiten die plaatsvonden tijdens de Afrika Cup. Justitie vervolgt hem onder meer voor het aanzetten tot haat en het plegen van openbare beledigingen, naar aanleiding van incidenten die breed werden gedeeld via digitale kanalen.
De directe aanleiding voor de arrestatie was een video die viraal ging op sociale media. Op de beelden, gemaakt in het stadion van Marrakech, is te zien hoe de betrokkene opzichtig Marokkaanse bankbiljetten verscheurt. De verdachte werd uiteindelijk in Casablanca opgespoord en overgebracht naar Marrakech voor verhoor, waar hij de feiten inmiddels heeft toegegeven. Volgens het openbaar ministerie is er sprake van een opzettelijke aantasting van een nationaal symbool, wat een verstoring van de openbare orde teweegbracht.
Lees ook: Plassende Algerijnse supporter cel in in Rabat
Naast dit incident is ook de Algerijnse influencer Raouf Belkacemi in voorlopige hechtenis genomen. Hem wordt ten laste gelegd een video te hebben verspreid waarin hij urineert op de tribunes van het Prins Moulay El Hassan-stadion in Rabat. Justitie kwalificeert dit gedrag als een ernstige schending van de goede zeden. Beide zaken maken deel uit van een reeks juridische stappen tegen wangedrag in de marge van het voetbaltoernooi.
Lees ook: Britse Algerijn riskeert celstraf voor scheuren Marokkaans geldbriefje
De sfeer rondom de Algerijnse selectie werd sterk op de proef gesteld na de uitschakeling door Nigeria. De autoriteiten rapporteerden diverse incidenten, waaronder pogingen van toeschouwers om het speelveld te betreden. Bovendien werden Marokkaanse journalisten in de mixed zone slachtoffer van fysieke agressie. Deze opeenstapeling van incidenten heeft geleid tot een verscherpt toezicht door de veiligheidsdiensten.
Crisis Midden-Oosten legt vliegverkeer Casablanca lam, honderden gestrand
Opnieuw pakken sneeuw op komst in Marokko, code oranje
Marokkaans international Munir El Haddadi zit vast in Iran
Nieuwe regels voor miljoenen gepensioneerden in Marokko
Marokko in de bres voor 32 bedreigde ambachten
Vaarwel atletiekbaan: Marrakech wordt 100% voetbal
Marokkaans international Munir El Haddadi zit vast in Iran
Vaarwel atletiekbaan: Marrakech wordt 100% voetbal
Marokko wil snel winst uit peperdure WK-stadions halen
Sofiane Boufal brengt magie terug op voetbalvelden
Jonge kickbokser Anouar Aaoualy uit Nador kroont zich tot vice-kampioen K1
Walid Regragui kan naar Saoedi-Arabië
De grote Yamal-show: hattrick zet Camp Nou in vuur en vlam
Opvolging Walid Regragui houdt gemoederen bezig: Mohamed Ouahbi of Tarik Sektioui?