16 juni 2015 - 21:06 - Marokko
Een man uit Fez werd gearresteerd op verdenking van het verkopen van grote hoeveelheden vervallen voedingsmiddelen om een reis naar Syrië te financieren.
Volgens een verklaring van het ministerie van Binnenlandse zaken werd de man maandag door agenten van de politiedienst BCIJ gearresteerd. De verdachte is eigenaar van een groothandel in voedingsmiddelen en heeft extremistische opvattingen, aldus de afdeling.
Meerdere tonnen vervallen voedingsmiddelen, twee verpakking en etiketteringsmachines en een groot aantal blanco etiketten gebruikt voor datavervalsing, werden in beslag genomen.
De voedingsmiddelen, waaronder sap, dadels, confituur, honing en zoetwaren werden door de verdachte tegen zeer lage prijzen gekocht. De vervaldata werden vervalst en de goederen doorverkocht aan detailhandels.
Volgens dezelfde bron heeft de man de reis van een Marokkaanse vrouw en haar kinderen naar Turkije gefinancierd. De vrouw begaf zich via de landsgrens naar Syrië en sloot zich bij de terreurorganisatie Islamitische Staat aan.
Marokko nieuwe autobaas van Afrika
Vakantie in Tanger verstoord door dronken amokmaker
Marokkaanse advocaten leiden anti-Trump campagne
Marokko dicht bij aankoop van 32 Amerikaanse superjets
Hoe Zeeuwse Moussa de kapper van Cristiano Ronaldo werd
Douzi trekt grens na online roddels over privéleven
Marokko nieuwe autobaas van Afrika
Vakantie in Tanger verstoord door dronken amokmaker
Marokkaanse advocaten leiden anti-Trump campagne
Marokko dicht bij aankoop van 32 Amerikaanse superjets
Spanje verliest havenoorlog, cruciale zeeroute verhuist naar Marokko
Huizenkopers opgelicht, droom wordt nachtmerrie in Marokko
Verkoop van familiebezit in Marokko: dit zijn de fiscale regels
Pause in Ourika kan je duur komen te staan