Zoeken

Marokko verloor voor 2,46 miljard dirham aan rechtszaken

11 november 2025 - 06:00 - Economie

De Marokkaanse staat heeft in de periode van 2021 tot en met 2025 een aanzienlijk bedrag moeten uittrekken voor het voldoen aan definitieve rechterlijke veroordelingen. In totaal ging het om 2,46 miljard dirham. De cijfers, afkomstig van regeringsbronnen, geven inzicht in de financiële omvang van de uitgesproken veroordelingen en de budgettaire uitvoering door de administratie.

Van het totale bedrag van 2,46 miljard dirham werd 2,24 miljard uitbetaald via de gebruikelijke betalingsopdrachten, meldt Médias24. De resterende 222,7 miljoen miljard werd verrekend in de vorm van uitgaven zonder voorafgaande betalingsopdracht. Het hoge uitvoeringspercentage via de reguliere circuits wijst op een adequate afhandeling van de uitspraken binnen de administratie.

Lees ook: Gemeente Tanger krijgt boete van 500 miljoen dirham

Bij een gedetailleerde blik op de jaarlijkse veroordelingen valt een duidelijke piek op in 2024. In dat jaar overschreden de uitgesproken veroordelingen de 655 miljoen dirham, om vervolgens in 2025 terug te vallen naar 295,11 miljoen dirham. Ter vergelijking: in 2021 was het totale veroordeelde bedrag 719,2 miljoen dirham, wat eveneens een hoog niveau was. De jaren 2022 en 2023 kenden met respectievelijk 393,17 miljoen dirham en 401,13 miljoen dirham een gematigder niveau.

Lees ook: Casablanca worstelt met miljoenenschuld aan busbedrijf

De daadwerkelijk uitgevoerde betalingen via de reguliere budgettaire kanalen weerspiegelen deze trend. In 2024 werd via betalingsopdrachten 600,47 miljoen dirham overgemaakt, terwijl dit in 2025 daalde naar 206,57 miljoen dirham. De totale geaccumuleerde uitbetaling via deze klassieke circuits bereikte 2,241 miljard miljoen dirham. De uitgaven zonder voorafgaande betalingsopdracht zijn een kleiner deel, maar blijven significant; zij piekten in 2025 met 88,53 miljoen dirham.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team