Marokko: arrestaties na schandaal diplomaverkoop
Meerdere mensen zijn door de politie gearresteerd na de verspreiding van een video op WhatsApp over de verkoop van diploma’s op de Mohamed Ben Abdellah universiteit in Fez.
20 augustus 2018 - 12:50 - Marokko
De Sidi Mohammed Ben Abdellah universiteit in Fez wordt getroffen door een corruptieschandaal. Diploma’s zouden er worden verkocht tegen grote sommen geld.
Een video van een gesprek over de verkoop van een diploma voor 40.000 dirham werd in de afgelopen dagen massaal op social media gedeeld.
Khalid Samadi, staatssecretaris voor hoger onderwijs en wetenschappelijk onderzoek, kondigde de opening van een onderzoek aan en veroordeelt in een verklaring "een praktijk in strijd met de academische ethiek."
De universiteit laat eveneens in een verklaring weten dat de opnames worden geanalyseerd en dat gegevens worden verzameld om vervolgens de nodige maatregelen te treffen.
Lees meer
Meerdere mensen zijn door de politie gearresteerd na de verspreiding van een video op WhatsApp over de verkoop van diploma’s op de Mohamed Ben Abdellah universiteit in Fez.
Prins Moulay Hicham heeft een telefonisch gesprek met Koning Mohammed VI gehad om hem te bedanken voor de steun aan zijn dochter, Faizah El Alaoui, die kort geleden haar diploma...
In Marokko hebben 332 gedetineerden dit jaar hun diploma behaald na aan het baccalaureaat examen te hebben deelgenomen.
De docent aan de Universiteit Sidi Mohamed Ben Abdellah in Fez die onlangs van de verkoop van Master-diploma’s werd beschuldigd, is in hechtenis genomen.
De oudste kandidaat voor het baccalaureaat examen in Marokko heeft zijn diploma behaald. Lahcen Chakiri, 69 jaar, legde het eindexamen literatuur met succes af.