12 november 2024 , 20:30 - Nawel Serdouni - Sport
Het Marokkaans voetbalelftal is aangekomen in het Mohammed VI voetbalcentrum in Maâmora om zich voor te bereiden op de komende kwalificatiewedstrijden voor de Afrika Cup 2025. De Atlas Leeuwen, die zich als gastland al hebben gekwalificeerd en onbetwist aan kop gaan in hun groep, beginnen ontspannen aan deze nieuwe fase.
Tijdens de eerste trainingssessie heeft bondscoach Walid Regragui de nadruk gelegd op herstel. Hij is zich bewust van de inspanningen die zijn spelers hebben geleverd tijdens de laatste wedstrijden voor hun clubs en koos daarom voor een lichte training om hun fysieke conditie te sparen. Vanaf dinsdag staan er tactische oefeningen en intensieve trainingen op het programma.
Lees ook: Marokko onthult selectie voor Afrika Cup-kwalificatie, Ziyech niet opgeroepen
Hoewel Marokko zich als gastland automatisch heeft geplaatst voor de Afrika Cup, neemt het team deze wedstrijden serieus. De duels tegen Gabon en Lesotho bieden Regragui de kans om nieuwe tactische opties uit te proberen en jonge spelers te beoordelen. Het doel is om een solide en succesvolle selectie samen te stellen voor de Afrika Cup en de kwalificatie voor het volgende WK.
Marokko speelt vrijdag in Franceville tegen Gabon en volgende week maandag in Oujda tegen Lesotho. Hoewel deze wedstrijden geen invloed hebben op de stand in de groep, bieden ze de Atlas Leeuwen de mogelijkheid om hun voorbereiding voort te zetten en zich van hun beste kant te laten zien aan het Marokkaanse publiek.
Lees ook: Slecht nieuws voor Azzedine Ounahi
Voor deze twee wedstrijden moet Marokko het stellen zonder Ilias Akhomach. De aanvaller, die aanvankelijk was opgeroepen door de bondscoach, is geblesseerd en zal naar verwachting wekenlang uit de roulatie zijn. Er wordt later vandaag een vervanger opgeroepen.
Valse schatfoto op WhatsApp leidt tot fatale hinderlaag in Marokko
Chaos in Ksar Sghir, wilde kat dringt woning binnen
"Mama dyali", Israëlisch parlementslid eert Marokkaanse roots in Knesset
Marokkaanse vrouw moet naar de rechter om geslacht te bepalen
Saad Lamjarred ontsnapt aan berechting, zitting gaat niet door
"Duurste scheiding van Marokko": ex-man trekt klacht in, stelt voorwaarden
Lamine Yamal: "Marokko is ook mijn land!"
WK 2026: zo hoog schat de supercomputer Marokko in
Marokko A’ arriveert in Qatar als topfavoriet voor Arab Cup
Marokko vecht tegen de klok: omgeving stadion Agadir lijkt woestijn
Afrika Cup 2025: Marokko-Algerije rivaliteit bereikt kookpunt
Zorgen nemen toe bij Marokkaans elftal vlak voor Afrika cup
Lamine Yamal: hoe Marokko de strijd tegen Spanje verloor
Algerije kiest bekend hotel in Rabat als basis voor Afrika Cup