Zoeken

Marokko: dit zijn de steden waar de prijzen zijn gedaald

- Economie

Geschreven door Fouad Badel

De Hoge Commissie voor Planning (HCP) bericht in haar maandelijkse rapport dat de consumentenprijsindex in Marokko in juni 2021 met 1,5% is gestegen ten opzichte van juni 2020.

De stijging van de consumentenprijsindex word gerechtvaardigd door de stijging van de voedingsindex met 0,9 % en van non-foodproducten met 2%. In de categorie non-foodproducten, zijn de prijzen van communicatiemiddelen met 0,3% gedaald terwijl de prijzen van transport met 7,1% zijn gestegen.

Lees ook: Koning Mohammed VI beveelt herziening wetten over vrije prijzen en concurrentie

Tussen mei en juni 2021 zijn de voedingsproducten die in prijs zijn gedaald vis en zeevruchten (-6,9%), fruit (-6,9%), groenten (-6%), melk, kaas en eieren (-1,1%) en vlees (0,7%). De prijzen die zijn toegenomen zijn die van vetten en oliën (+0,9%) en koffie, thee en cacao (+0,3%). Wat betreft non-foodproducten zijn voornamelijk de brandstofprijzen gestegen met +1,2%.

In de steden Al Hoceima, Safi, Beni Mellal, Errachidia, Fez, Oujda, Tetouan, Marrakech, Casablanca, Laayoune, Dakhla en Settat daalde de consumentenprijsindex het meest.

Lees meer

Marokko: prijzen in meeste steden gestegen

In Marokko stegen de prijzen in augustus in de meeste steden. Dat blijkt uit een nieuwe consumentenprijsindex van de Hoge Planning Commissie (HCP).

In deze steden van Marokko zijn de prijzen gestegen

Bij de consumentenprijsindex (CPI) is de opwaartse trend die reeds verscheidene maanden in Marokko wordt waargenomen, voortgezet. Eind juni was deze met 0,3% gestegen ten...

Marokko: prijzen sterk gedaald in Al Hoceima en Tetouan

Volgens de nieuwe consumentenprijsindex van de Hoge Planning Commissie voor de maand juni 2020, werd een daling van 0,3 procent geregistreerd in Marokko.

Marokko: steden waar de prijzen zijn gestegen/gedaald

Eind november is de index van consumptieprijzen (IPC) in Marokko met 2,6% gestegen ten opzichte van dezelfde maand vorig jaar, aldus de Hoge Commissie voor Planning.

Marokko: prijzen stijgen in meerdere steden

De Hoge Planning Commissie (HCP) heeft een nieuw consumentenprijsindex voor februari 2021 uitgebracht. De prijzen in Marokko stegen in die periode met 0,3 procent.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team