Zoeken

In Marokko vermiste Spaanse speleologen teruggevonden

4 april 2015 - 13:21 - Marokko

Geschreven door Laila A.

Drie Spaanse speleologen die sinds zondag vermist werden, zijn in een moeilijk berggebied in de regio van Ouarzazate teruggevonden. Dat meldden Spaanse diplomatieke bronnen aan persagentschap EFE.

Een helikopter van de Marokkaanse gendarmerie heeft Gustavo Virues, Juan Bolívar en José Antonio Martínez gelokaliseerd. De reddingsactie is nog bezig.

De drie mannen maakten deel uit van een Spaanse speleologengroep die vorige week in Marokko was aangekomen. De groep had zich in twee gesplitst en moest elkaar ten laatste dinsdag terugzien. Toen de drie mannen wegbleven werd de politie gewaarschuwd.

Meerdere helikopters en gespecialiseerde agenten waren onmiddellijk ingezet om hen terug te vinden. De zoektocht werd bemoeilijkt door de sneeuw.

De Marokkaanse en Spaanse autoriteiten werken nauw samen. Het Spaans ministerie van Binnenlandse zaken stond op het punt om een gespecialiseerd team naar Marokko te sturen.

Lees meer

Amerikaanse marine achtervolgt drugsboot uit Marokko

Een helikopter van de Amerikaanse marine heeft vorige week in de Straat van Gibraltar een go-fast met drugs uit Marokko achtervolgd. De boot was op weg naar Spanje.

Spanjaarden demonstreren naakt bij grens Marokko

Drie Spaanse activisten hebben maandag bij de grens van Melilla naakt gedemonstreerd tegen de uitzetting van illegale migranten naar Marokko.

Marokkaanse die zonen naar Jihad wilde sturen in hechtenis

De Spaanse politie heeft een Marokkaanse vrouw gearresteerd die samen met haar man en 16-jarige tweeling naar Syrië wilde vertrekken. Zij wordt verantwoordelijk gehouden voor de...

Boot zinkt voor kust Jebha, 9 vermisten

Voor de kust van Jebha in het noorden van Marokko, is eerder deze week een vissersboot gezonken. Vijf vissers konden worden gered. Negen anderen worden vermist.

Vermiste Spaanse grotonderzoeker in Marokko overleden

Een van de drie Spaanse grotonderzoekers die gisteren in een bergachtig gebied in het Marokkaanse Ouarzazate werden teruggevonden, is overleden. De twee anderen zijn gewond.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team