Marokko: vrouw geeft huis aan goed doel
Een vrouw heeft in het Marokkaanse Chefchaouen haar eigen huis voor het goed doel gedoneerd.
- Marokko
Voor het tbourida-festival in Khat Azakan, een stadje in de regio van Safi, werd een school omgebouwd tot een paardenstal en werd de schoolbus gebruikt om de leden van de sorbas (tbourida-groepen) te vervoeren, in plaats van leerlingen naar school te brengen.
Beelden van de school en de bus die op sociale media werden gedeeld gingen de wereld rond en lokten zeer veel negatieve reacties uit. Volgens Rue20 hebben de lokale bevolking, activisten en mensen over de hele wereld hun ongenoegen geuit.
De meningen stellen dat het onaanvaardbaar is dat een school, zelfs tijdelijk, omgebouwd wordt tot een paardenstal. De gemeenteraadsvoorzitter en de Minister van Onderwijs worden hierbij in vraag gesteld door de sociale mediagebruikers.
Over het belang van het tbourida-festival in de regio bestaat ook onenigheid, met name omdat het plaatsvindt in een van de armste gebieden van Marokko.
Lees meer
Een vrouw heeft in het Marokkaanse Chefchaouen haar eigen huis voor het goed doel gedoneerd.
In de landelijke gemeente Zaouiate Ahensal in de provincie Azilal hebben in het buitenland gevestigde Marokkanen de bouw van een basisschool gefinancierd. Maar of de school ooit...
Een leerling heeft zijn rechtszaak tegen een school in Rabat gewonnen. De school weigerde hem in te schrijven omdat zijn niveau te laag was.
Kroonprins Moulay Hassan zal naar verwachting het regionaal examen van het eerste jaar van het baccalaureaat in een openbare school in Rabat afleggen.
Gekker kan niet! Een schooldirecteur heeft in Marokko een koninklijke wissam ontvangen voor zijn goede diensten, dit terwijl zijn school niet eens bestaat.