Zoeken

Democratie: Marokko 99e wereldwijd

- Marokko

Geschreven door Laila A.

Marokko is 99e van 113 landen in de Global Democracy Ranking 2015 van de Oostenrijkse ’Democracy ranking association’.

In Noord-Afrika is Tunesië het meest democratisch land. Het land klimt 33 plaatsen en is dit jaar 66e.

Algerije en Libië werden niet in de ranglijst opgenomen. De organisatie houdt namelijk enkel rekening met landen die door Freedom House als ’vrij’ of ’deels vrij’ worden beschouwd.

De ranglijst van meest democratische landen wordt zonder verrassing aangevoerd door Noorwegen, Zwitserland en Zweden. Egypte, China, Mali, Syrië en Jemen sluiten de ranglijst af.

Lees meer

Innovatie: Marokko in wereld Top-50

Marokko behoort tot de top vijftig van meest innovatieve landen ter wereld. Dat blijkt uit een nieuw onderzoek van Bloomberg.

Marokkaanse universiteiten in Arabische top-15

Twee Marokkaanse universiteiten staan in de nieuwe ranglijst van beste universiteiten in de Arabische wereld.

Marokko achteruit in corruptie index

Marokko heeft 8 plaatsen verloren in de nieuwe corruptie index van Transparency International. Het koninkrijk is 88 van 168 landen.

Marokkanen, optimistisch volk

Marokkanen kijken met optimisme naar de toekomst. Dat blijkt uit een nieuw onderzoek van het Instituut WIN/Gallup International.

Marokkanen meest patriottisch volk ter wereld

Marokkanen zijn volgens een nieuw onderzoek van Gallup International het meest patriottisch volk ter wereld.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team