23 september 2024 , 15:30 - Fouad Badel - Sport
Het Marokkaanse futsalteam heeft een 4-1 nederlaag geleden tegen Portugal in het WK zaalvoetbal. Ondanks de teleurstelling benadrukte coach Hicham Dguig de intensiteit van de wedstrijd en de verschillen tussen beide teams.
Portugal heeft een sterke futsaltraditie met spelers die al vanaf jonge leeftijd worden opgeleid, terwijl Marokko voornamelijk met seniorspelers werkt, aldus de Marokkaanse coach.
Lees ook: "Marokko heeft de beste spelers ter wereld"
Hicham Dguig wees ook op de fysieke verschillen tussen de teams en het feit dat Marokko door blessures met twee spelers minder speelde. Daarnaast heeft Marokko minder ervaring op het wereldtoneel dan de gevestigde futsalmachten. Het team debuteerde pas in 2012 op het WK, terwijl andere landen al decennialang profiteren van jeugdopleidingen.
Lees ook: Marokko klaar voor clash met Portugal op WK
Ondanks de nederlaag blijft Marokko ambitieus. Ze nemen het op 26 september op tegen Iran, een sterke tegenstander met een indrukwekkend palmares. Bij winst wacht mogelijk een confrontatie met Brazilië, een van de beste teams ter wereld en de ploeg die Marokko uitschakelde tijdens het vorige WK.
Kliniek in Tanger houdt kind vast na onbetaalde rekening
Impopulaire Jamel Debbouze voor cruciaal moment in Marokko
Marokkaanse imams onderweg naar Nederland
Marokko mogelijk miljard dollar kwijt door Vredesraad Donald Trump
Sofiane Boufal schittert met (bijna) wereldactie
Geëvacueerde inwoners Noord-Marokko mogen terug naar huis
Sofiane Boufal schittert met (bijna) wereldactie
Hervé Renard verklaart bizar handdoekincident met Ismael Saibari
Topclub haalt shirt uit handel na blunder met kaart Marokko
Crisis bij Afrikaanse voetbalbond na onthullingen over finale Marokko-Senegal
CAF-baas deelt complimenten én tikken uit aan Marokko
Harde ’nee’ voor Marokko in strijd om Afrika Cup-data
Stilte in Rabat over plannen voor Afrika Cup in 2028
Hakim Ziyech vliegt solo: ophef in Marokko om privéjet naar Nederland