4 februari 2025 - 20:30 - Marokko
Minister Nizar Baraka van Infrastructuur en Water heeft aangekondigd dat er studies zijn gestart om de herinrichting van de N16 weg tussen El Jebha en Al Hoceima te onderzoeken. Dit besluit volgt op de instorting van een weggedeelte ter hoogte van de gemeente Mtioua.
Tijdens een mondelinge vragensessie in het Parlement op maandag benadrukte Baraka dat er is gewerkt aan het openen van een alternatieve route om de getroffen weg te omzeilen.
Lees ook: Aardverschuiving blokkeert belangrijke weg in Noord-Marokko
Daarnaast gaf de minister aan dat er studies zijn gelanceerd om de tijdsduur te bepalen die nodig is om het probleem van vallende rotsen in het gebied op te lossen. Deze studies zijn bedoeld om een duurzame oplossing te vinden voor de gevaren die worden veroorzaakt door rotsverschuivingen.
Lees ook: Snelle actie na sneeuwval in Al Hoceima
De weg tussen El Jebha en Al Hoceima is van cruciaal belang voor de lokale bevolking en het verkeer in het gebied. De instorting veroorzaakt door een aardverschuiving heeft geleid tot ernstige verstoringen in de mobiliteit. Het verkeer wordt voorlopig omgeleid via regionale en provinciale wegen. Vanuit Al-Hoceima kan men omrijden via de regionale weg R412 tussen Jebha en Ouaouzgane. Vanuit Chefchaouen is de omleiding via de nationale weg N2 tussen Issaguen en Bab Berred en de provinciale weg P4113 tussen Tamorrot en Jebha.
Marokko schrapt douanerechten op Turkse importen
Hakim Ziyech weigert miljoenenvoorstellen uit Golf
Marokkaanse en Nederlandse vrouwen sterven door explosie in Spaanse bar
Tetouan sluit vieze fastfoodzaken
Weer vrouw aangerand op straat in Tanger: publieke woede groeit
Vijgcactus in Marokko is onbetaalbare luxe geworden
Tetouan sluit vieze fastfoodzaken
Weer vrouw aangerand op straat in Tanger: publieke woede groeit
Vijgcactus in Marokko is onbetaalbare luxe geworden
Zwemverbod in Marokkaanse rivieren na dodelijke ongevallen
Spaanse hotelreus breidt fors uit in Marokko
Vakantiedroom in Noord-Marokko spat uiteen
Graafmachines slopen illegale kramen in Al Hoceima
Gendarmerie Nador voorkomt verkoop bedorven vlees